unsplash.com

Ak sa máme opäť stretnúť, tak sa stretneme. Ak potrebujeme momentálne zažiť niečo iné a najmä bez prítomnosti toho druhého v živote, tak to tak musíme urobiť. Život nečaká. Život plynie. Dáva údery pod pás no aj vyzdvihuje. Takisto aj láska. Každý chce prežívať lásku, no len málokto trpieť a vnímať ju intenzívnejšie.

Obaja vieme, že sme ju vždy vnímali až príliš vážne a nevedeli sme sa od seba odrhnúť. Boli sme otrokmi lásky, no nie takými romantickými, ale hnusne realistickými, že to vlastne s láskou nemalo nič spoločné, čo sa o vlastníctve nedá povedať. Potrebovali sme zmenu. Potrebovali sme padnúť a ísť ďalej. A to bolo absolútne v poriadku, i keď sme to najskôr tak nevnímali.

„Ľudí poháňajú dve základné motivácie: strach a láska. Keď máme strach, stiahneme sa zo života. Keď sme plný lásky, otvárame sa všetkému, čo život prináša, so zanietením, nadšením. Najprv sa musíme naučiť milovať samých seba vo všetkej našej kráse aj nedokonalostiach. Ak sa nedokážeme milovať, nedokážeme plne využiť našu schopnosť milovať ostatných a náš potenciál tvoriť.“ – John Lennon

Láska je skvelá. Pozdvihuje a učí. Občas zabolí, no aj tak ju neustále vyhľadávame.

My to však máme teraz trochu inak. Potrebujeme pauzu od seba. Potrebujeme sa učiť a rásť, no sami. Potrebujeme spoznávať nových ľudí, dostávať príležitosti, cestovať, možno milovať niekoho iného, no predovšetkým seba.

Láska začína od sebalásky a my sme to akosi zabudli. Boli sme ňou pohltení a zabúdali sme na svoju vlastnú podstatu.

Stretneme sa vtedy, keď život bude chcieť, aby sme sa znovu spojili. Bude to možno pár rokov, možno o pár mesiacov a možno vôbec. Možno už naša životná cesta skončila a my sa máme pohnúť ďalej no zvlášť. Už nie ako „oni“ ale ako „ona a on“. Každý zvlášť. Na svojej ceste života, odhodlaní spoznávať, milovať, trpieť, rásť a neskôr aj možno niekoho nového spoznať. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating