Nesnaž sa v živote unáhliť veci, pri ktorých chceš, aby trvali dlhšie. Na vzťahoch sa dlho pracuje a hoci si spočiatku ohúrená krásnymi pocitmi, netlač na pílu. Mohlo by sa ti to vypomstiť. Portály Goalcast, Bustle a Huffpost uviedli znaky, ktoré signalizujú tvoju privysokú rýchlosť.

Až príliš sa snažíš

Proces spoznávania sa je krásny a predovšetkým dlhý. Preto ak sa hneď zo začiatku snažíš, aby bolo všetko dokonalé, vytváraš veľký tlak na obe strany. Možno to tak nevnímaš a hovoríš si, že takáto si prirodzene.

Uvedom si jednu vec, ste na počiatku svojej cesty a v živote si udržíš ľudí tým, že im dáš priestor a nie presne stanovený harmonogram. Choď s prúdom, nie proti nemu.

Chýba ti trpezlivosť

Mnoho ľudí robí základnú chybu. Chcú všetko. Naraz. Za svojimi cieľmi si musíš ísť deň čo deň. Nezaobídeš sa bez trpezlivosti. Nebuď zbrklá a impulzívna. Všetko má svoj čas. Dýchaj a buď vytrvalá. Nemáš sa kam ponáhľať a práve táto životná cesta je najväčším zážitkom.

Vyjadruješ city veľmi skoro

Možno si spoznala niekoho nového a je vám spolu úžasne. Rozumiete si po každej stránke, tak prečo sa tomu brániť, však? Problém nastáva, keď vyjadríš svoje pocity príliš skoro. Druhá strana na to nemusí byť ešte pripravená a znova tak vytváraš tlak.

Ak sa už v minulosti kvôli tomu niečo pokazilo, nevyčítaj si to. Stále sa učíme a aj tieto prešľapy sú potrebné. Koniec-koncov, kto má byť v tvojom živote, ten tam bude.

Prezrádzaš o sebe veľa dôverných informácií

Dávaj si pozor, komu dôveruješ. V málokom môžeš mať istotu a pri nových ľuďoch by si mala byť obzvlášť opatrná. Zrejme cítiš, ako by ste sa poznali celý život, ale nemýľ si dojmy s pojmami.

Ak o sebe vyzradíš dôverné informácie príliš skoro, časom môžeš prísť na to, že si ich vyzradila nesprávnemu človeku a ešte by ich aj obrátil proti tebe. Znova platí jedno a to isté. Neponáhľaj sa.

Si príliš dôverčivá

Nepoznáš toho človeka, prečo by si potom mala veriť všetkému, čo povie? Je skvelé, ak ste k sebe otvorení. Lenže vieš ako sa hovorí – dôveruj, ale preveruj. Nebuď zaslepená pocitom šťastia a zachovaj si kritické myslenie.

Logicky premýšľaj nad jeho výpoveďami, či ti naozaj hovorí úplnú pravdu alebo vo svojich príbehoch vytvára dôležité medzery.

Obetuješ všetok svoj voľný čas

V živote máš lipnúť iba na jednej osobe – na sebe. Ak je ti s niekým dobre, je pochopiteľné, že s ním chceš tráviť množstvo času. Ale nezanedbávaj samú seba.

Zároveň aj druhá strana by mohla mať pocit, že si sa na ňu naviazala príliš rýchlo. Udrž si zdravý odstup a nezabudni sa venovať vlastným potrebám a povinnostiam. Aj toto je jeden zo spôsobov, ako neunáhliť veci.

Zdroj: Goalcast, Bustle, Huffpost

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.