freepik.com

Už od malička si pri mne stála. Naučila si ma toľko vecí. Od základov až po tie komplikované. Keď si sa trápila so mnou s čítaním či počítaním, musela si mať pevné nervy, ale spravila si zo mňa unikát prvej triedy základnej školy. Spolu sme vyrastali, spolu sme sa hádali, škriepili, bili, podporovali i radovali. Vždy si bola mojou pravou rukou, na ktorú som sa mohla spoľahnúť. V hocijakej situácií si si ma zastala, i keď si vedela, že ja som „tá zlá potvora“.

S tebou som skúsila všetko „po prvýkrát“. Po prvýkrát opitá, po prvýkrát vdýchnutý cigaretový dym, ale naučila si ma aj, že si mám brať príklad z tvojich chýb a nerobiť ich. Postupom času sa náš vzťah len a len utužoval a rozumeli sme si čím ďalej viac. Držali sme spolu vždy a vždy spolu držať aj budeme. Keď máme dobré obdobia a aj keď nenávidíme celý svet.

zdroj: stocksy.com

Takmer vždy všetky problémy v sebe dusím, ale viem, že keď ti ich poviem, podržíš ma.  Si mojou veľkou oporou. Možno nie vždy sa zhodneme na každom názore, ale spolu hľadáme tie najlepšie riešenia. Neodcudzujeme sa za myšlienkové nezhody, práveže si ich vážime.

Pri tebe mám vždy pocit bezpečia a istoty. I keď sme len malé ženy s neveľkou silou, ústa nám narástli poriadne a vieme si zastať jedna druhú pred hocikým. Keď ide o tú druhú, vieme byť tie najsilnejšie a najodvážnejšie. Keď už neviem, čo robiť alebo kam ísť, idem hneď za tebou. Len tak sa porozprávať, pretože naše rozhovory vždy boli aj sú nekonečne dlhé. O všetkom možnom aj nemožnom.

Som za teba nesmierne šťastná, sestrička. Vďaka tebe som dnes taká, aká som. A viem, že presne tak úžasne ako si vychovávala mňa, budeš rovnaká na svoje malé detičky. A tie budú mať tú najlepšiu maminku na celom svete, lebo budú mať teba.

Neviem a ani si nechcem predstaviť život bez teba, pretože si môj strážny anjel bez krídiel. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife