Bozk sa radí medzi najkrajší prejav citov. Bez neho by tu bolo na tomto svete tak prázdno, ako aj v našich srdciach. Je to také príjemné pohladenie, ktoré dokáže vyvolať také pocity, že v tom momente sa cítime nie ako na zemi, ale ako v nejakom raji. Až takú silu má jeden bozk.

Lenže nie je bozk ako bozk. Vieš, že štýlom, akým ti dáva bozky, veľa o sebe a vzťahu k tebe prezrádza? Nech sa páči, tu sú odpovede!

Vzťahová expertka Susan Winter prišla so vskutku zaujímavými odpoveďami, čo prezrádzajú najčastejšie typy bozkávania. Vedeli si, že…?

Ak ťa bozkáva veľmi opatrne a jemne, je to citlivý náznak určitej túžby, ktorá má byť však naplnená až neskôr. Jemné bozky zároveň prezrádzajú cit a intenzívnu nielen fyzickú náklonnosť. Muž sa snaží udržiavať vo vzťahu potrebné napätie a očakávanie čo sa bude ďalej diať.

Naopak poriadny francúzsky bozk hovorí o tom, že muž ťa chce spoznať čo najviac. Ochutnávanie jeden druhého a hra s jazykmi sú skúmaním, ktorým zisťujeme, či chceme druhú osobu spoznať viac alebo nie. Podľa odborníkov je to akýsi test vzťahu a varovanie, či sme so správnou osobou.

Počula si niekedy o suchom bozku, teda bozk so zatvorenými ústami? Určite áno. Takýto bozk býva často znakom toho, že dotyčný pár si nie je emocionálne, dochádza k odcudzeniu alebo že majú problém so vzájomnou komunikáciou.

Okusovanie pier je tiež častým prejavom párov. Je to znak divokého vzťahu, ktorým to klape po všetkých stránkach. Poukazuje na hravosť páru, ktorý sa nebojí experimentovať. Pozor však! Reálne uhryznutie do krvi môže byť totiž veľmi nebezpečné, ba až smrteľné, pretože môže dôjsť k prenosu nebezpečných vírusov a baktérií priamo do krvného obehu.

Na záver si spomenieme ešte bozk na tvár. Je to bozk, ktorý prezrádza, že partner ťa má naozaj rád a záleží mu na tebe nielen kvôli tomu, že si kočka, ale kvôli tvojej osobnosti. Patrí medzi najúprimnejšie bozky.

Zdroj: bolde.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.