Pravá láska je zvláštna. Nie vždy je veselá, no je absolútne nezabudnuteľná. Človek chce hlboko milovať a zbožňuje, keď je milovaný. Pravá láska je zvedavá, chce objavovať tajomné zákutia duše toho druhého a chce ho dokonale prebádať.

Pravá láska chce počúvať o snoch, o plánoch, o tajomstvách, umení, záľubách a o vášniach. Nezaujímajú ju prvoplánové konverzácie. Zaujíma ju život, ktorý stojí za to, aj keď možno je niekedy bolestivý, no viac sa tešíme z krásnych chvíľ a maličkostí.

„Na láske je najkrajšie to, že ju nikto nedokáže vysvetliť, ale predsa ju každý tak nádherne chápe.“ Francis Bacon

Verím, že len raz za život nájdeš osobu, ktorá dokáže tvoj svet kompletne obrátiť hore nohami. Povieš jej veci, o ktorých si s nikým nehovorila a ona hltá všetko, čo povieš a dokonca chce počuť viac. Zdieľa nádeje na budúcnosť, sny, ktoré sa nikdy nesplnia, ciele, ktoré neboli nikdy dosiahnuté a veľa sklamaní, ktoré ti pripravil život.

zdroj: unsplash.com

Keď sa stane niečo úžasné, nemôžeš sa dočkať, kedy to tej osobe povieš, pretože vieš, že s tebou bude zdieľať radosť. Nehanbí sa s tebou plakať, keď si smutná alebo sa s tebou smiať, keď si zo seba robíš srandu. Nikdy neraní tvoje city alebo ti nikdy nedá pocítiť, že nie si dosť dobrá, ale radšej ťa povzbudí a ukáže ti veci, ktoré ťa robia jedinečnou a dokonca krásnou.

Žiadny nátlak alebo súťaživosť, ale len pokoj, keď je nablízku. Môžeš byť sama sebou a nebáť sa toho, čo si o tebe bude myslieť, pretože tá osoba ťa má rada takú, aká si. Veci, ktoré ťa predtým nezaujímali, ťa začnú fascinovať, pretože vieš, že sú pre osobu, ktorá je pre teba špeciálna dôležité.

Myslíš na túto osobu pri každej príležitosti a pri všetkom, čo robíš. Nájdeš silu v tom, že vieš, že máš skutočného priateľa a možno spriaznenú dušu, ktorý ostane lojálnym priateľom až do konca. Život sa zdá úplne iný, potešujúci a hodnotný. Tvojou jedinou nádejou a bezpečím je, že je súčasťou tvojho života.

„Báť sa lásky znamená báť sa života. A kto sa bojí života, je už z troch štvrtín mŕtvy.“
– Bertrand Russell

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.