Po-rozchodová fáza patrí k emocionálne veľmi nabitým častiam nášho života. Či už cítiš smútok, hnev, vinu, sklamanie, alebo si len veci urovnávaš v hlave. My, ženy, máme vo zvyku robiť po rozchode rôzne veci, po ktorých si spätne uvedomíme, aké zúfale či trápne boli, aj keď sme ich tak v danom momente nevnímali. 

Nenechaj sa ovládnuť emóciami, a nasledujúcim 5 veciam sa po rozchode určite vyhni! Neskôr sa nám poďakuješ.

1. Okamžitá nová známosť

Ešte stále cítiš okolo seba vôňu svojho ex a už si začínaš nový vzťah? Nie je to OK ani v prípade, že si do toho nového bláznivo zamilovaná. Či na svojho bývalého myslíš alebo nie, mala by si si po rozchode nechať nejaký čas iba pre seba.

Byť single nie je zlé, uvedomíš si niekoľko vecí, začneš sa zameriavať na svoje šťastie a prídeš na nové myšlienky. Okrem toho, nie je fér, aby si ťahala niekoho nového za nos, ak si ešte nezabudla na jeho predchodcu. S citmi sa nikdy nezahráva.

2. Stalking na sociálnych sieťach

Zíde z očí, zíde z mysle, takže ti odporúčame okamžitý blok! Ak sa na to necítiš, tak si daj aspoň zákaz kontrolovať jeho príspevky a sledovať detaily na fotkách, ako keby si bola agentkou FBI. Keď to robíš, znamená to, že tvoja minulosť má stále nad tebou obrovskú moc, i keď si to nechceš priznať.

3. Písanie správ v stave zúfalosti

Či už za to môže pohár vína alebo ťa jednoducho prevládol obrovský smútok či hnev, okamžite daj svoj telefón mimo dosahu. Správy, ktoré mu napíšeš, budeš už o pár dní ľutovať. Navyše, určite mu nechceš ukázať, ako veľmi si na ňom závislá, keď robíš tak zúfalé kroky.

4. Porovnávanie sa s jeho novým objavom

Drahá, toto nerob nikdy… Pamätaj si, že aj ty si len niekoho ex, a jeho nová za váš rozchod nemôže. Okrem toho, keď sa budeš porovnávať s jeho terajšou partnerkou, sama si tak budeš ničiť sebavedomie. A ty potrebuješ mať hlavu hore, nie sa cítiť ako niekto menejcenný.

5. Predstieranie, že si v pohode

Možno nerobíš ani jednu z predošlých vecí a vyzerá to, že si úplne nad vodou. No, ak vo svojom vnútri cítiš, že to tak nie je, nič nepredstieraj. Nehovoríme teraz, že máš chodiť po svete s plačom, no nie je nič zlé na tom, keď sa vyplačeš do vankúša či porozprávaš s kamoškou o tom, ako sa cítiš.

Čím skôr dáš zo seba emócie preč, tým skôr to bude všetko minulosťou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.