unsplash/Mathilde LMD

Určite si to postrehla aj ty, že s niektorými ľuďmi sa vychádza lepšie a niektorým by si sa najradšej oblúkom vyhla, pretože ich povahu znesie ozaj len málokto. Vlastnosti, či charakteristické črty takýchto ľudí však často ovplyvňuje ich znamenie. Uvažovala si teda niekedy aj nad tým, ktoré znamenia patria k tým najlepším a naopak, ktoré zas k najhorším? Nie? V tomto článku ti tentokrát ponúkame zoznam najhorších znamení… Zisti, či tam náhodou nepatríš aj ty!

Panna

Výhrady by sa našli voči Pannám. Nie je im cudzie klamať, byť falošní alebo dokonca si zaintrigovať. Hovorí sa, že debata s nimi odoberá všetku energiu. Na prvý pohľad sú síce sympatické, no ľudia v tomto znamení vedia byť i dobrí egoisti.  

Kozorožec

Kozorožce pôsobia až príliš neprístupne. Ich nadmerná ctižiadostivosť, sebeckosť, či niekedy chladný postoj je to, čo mnohých často odrádza. Majú sklon k melanchólii a sadizmu. Práve vďaka týmto vlastnostiam patria tiež k tým horším znameniam. 

Rak

Ľudia s týmto znamením majú ako keby dve duše. Svoju krehkosť sa snažia zakryť rôznymi maskami, takže je veľmi zložité a ťažké spoznať, kým vlastne sú. Sú to veľmi zraniteľné bytosti a sú veľmi podobní Blížencom. Aj tí len tak ľahko neukážu svoje pravé ja.

Blíženci

Tak, ako už bolo spomenuté u Rybách, o Blížencoch sa tiež hovorí, že majú dve duše, čo spôsobuje výkyvy ich nálady a to častokrát aj bezdôvodne. To je dôvod, prečo je ťažšie nájsť s nimi spoločnú reč. Vďaka tomuto sa prebojovalo toto znamenie do kategórie najhorších znamení.

Škorpión

Posledné znamenie tohto zoznamu je Škorpión. Prevláda u nich najmä pesimizmus, nadmerná žiarlivosť, bezdôvodná podozrievavosť alebo dokonca závisť, či bezohľadnosť. Je to kombinácia čŕt, ktorá nie je veľmi pochuti mnohým, to je dôvod, prečo sa Škorpión ako znamenie zverokruhu radí medzi to najhoršie pomedzi vyššie uvedených.

To ale neznamená, že tieto znamenia nemajú i dobré vlastnosti. Samozrejme, že áno. Takže, keď si sa náhodou našla v tomto rebríčku, aspoň vieš, na čom máš popracovať, pokiaľ nejaká spomínaná črta prevláda aj u teba.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy