Verím v silu myšlienky.
Verím, že my sami sme strojcami svojho šťastia, ale aj nešťastia.
Verím, že my sami si určujeme či budeme mať dobrý alebo zlý deň.

Ako? Stavom našej mysle a našimi myšlienkami. Ak myslíme na pozitívne veci, privoláme si ich k sebe. Ak budeme stále negatívne naladení, je jasné, že sa nám nebude dariť a bude sa nám „smola lepiť na päty“. Budeme sa mračiť a posúvať túto negativitu ďalej medzi ľudí. Čo horšie vylievať si našu zlosť na iných, ktorí za nič nemôžu. Neviem ako vy, ale ja vycítim, keď je niekto pozitívne naladený a som rada v prítomnosti takého človeka. Cítim okolo neho neuveriteľnú energiu, ktorú ma ten človek nabíja .. Akoby bol z iného vesmíru. Z vesmíru všetkého pekného.

unsplash.com

Čo tak občas skúsiť zmenu? Myslím tým vstať s myšlienkou, ktorá dokáže zmeniť celý náš deň, týždeň, rok. Áno, znie to to neuveriteľne. Jedna myšlienka a čo všetko dokáže. Ale, nestojí to aspoň za skúšku?

Jednoducho len ráno vstať a pomyslieť si: „Toto bude dobrý deň, všetko zvládnem, dnes budem pozitívna“. Sama som to skúšala a viem, aké ľahké je vrátiť sa späť k svojim zvykom. Nejako sme žili až doteraz, tak prečo niečo meniť, že? Ale zamyslime sa nad tým, ako vlastne žijeme. Nechávame za nás rozhodovať iných, nehovoríme to čo cítime, hľadáme problémy a výhovorky, jednoducho sa nechávame ovládať negativitou. Urobme, prosím, zmenu. Jednu, malú zmenu.

unsplash.com

Len si vezmime príklad. Ideme po ulici: Koľko ľudí sa usmieva? Ja osobne moc takých ľudí nepoznám. Ľudia sú zamračení alebo zabraní do svojho mobilu, ponáhľajú sa a občas si ani neuvedomia, že jedinou zmenou urobia svet krajším. Jediný úsmev môže zmeniť inému deň. Kedy ste urobili pre niekoho niečo pekné? Len tak … Pre dobrý pocit.

Skúsme si každý večer pred spaním zrekapitulovať celý deň a pochváliť sa za dobré veci, ktoré sme v ten deň urobili. A zamyslieť sa nad tým, čo by sme mohli urobiť inak. A zajtra to skúsiť.

Život nám dáva každý deň novú príležitosť na to, byť lepším.
Prosím, nepremárni ju.
Usmej sa!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.