Nie, nenachádzame sa v 80. alebo 90. rokoch minulého storočia, kedy sa nosili zvonové nohavice. Najhoršie to vyzeralo počas dažďa, keď niekoľko centimetrov z nohavíc bolo mokrých a vyzeralo to dosť komicky. Keďže sa trendy v určitých intervaloch opakujú, je najvyšší čas privítať opäť na scéne široké nohavice.

Tento raz je to iné v tom, že na výber máš oveľa viac možností, než tomu bolo v minulosti. Nemusíš siahnuť len po zvonových nohaviciach, ich rozšírenie je niekedy už príliš. Najpopulárnejšie sú mierne široké džínsy, ktoré môžeš ľahko skombinovať s akýmkoľvek topom, blúzkou alebo svetríkom.

Jedným z typov širokých nohavíc sú nohavice Palazzo, ktoré sú voľné a navyše veľmi pohodlné. Ženy ich rady nosia cez leto, keď sú vyrobené z priedušných a ľahkých materiálov. Povedomé ti budú možno aj Culottes nohavice, ktoré končia približne v polke lýtok, takže ich môžeš vynosiť ešte aj teraz, keď sú dni teplejšie.

Veľkou výhodou širokých nohavíc je to, že lichotia každej postave, preto sa nemusíš obávať, že by si v nich vyzerala ako vo vreci. Stačí hľadať a nájsť tie, ktoré ti dokonale sadnú, tie budú najlepšou voľbou práve pre teba.

Ak chceš byť v tomto období štýlová, určite by si do svojho šatníka mala zaradiť aspoň jedny široké nohavice. Je už na tebe, pre aké sa rozhodneš. Máme pre teba niekoľko tipov a inšpirácií, ako ich nosiť a vyzerať pritom dokonalo.

Ako nosiť široké nohavice a byť pritom štýlová

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.