„Pochválil som sestričke prsia. Ona to zobrala s humorom. Moja manželka nie…“

Čo sa stane v ambulancii, to v ambulancii aj ostane. Pôvodný výrok síce tuším spomína niečo o Vegas, no toto je výstižnejšie. Tým dupľom, ak je zainteresovaná anestézia či akýkoľvek iný „oblbovák“, vďaka ktorému môže lekár vykonávať svoju prácu bez hurónskeho revu. Pod vplyvom týchto záležitostí totiž človek na hranici vedomia a bezvedomia vypotí čokoľvek. Napríklad aj takéto perly.

1. Mám svojich dvoch obľúbencov. Jeden sa prebral z anestézie a pýtal sa ma, či je v pekle. Povedal som mu, že nie, len sa zotavuje po zákroku. „To je presne niečo, čo by mi povedal diabol,” zahlásil, a potom chcel, aby som počítal od stovky smerom k nule, aby som dokázal, že som človek. No a potom tu bol týpek, ktorý sa pritúlil k mojej (pochopiteľne neoholenej) ruke a skonštatoval: „Z vás by bol naozaj perfektný koberec.”

2. Mal som pacienta, ktorý počas upadania do anestézie začal hovoriť vtip, a keď sa prebral, dokončil ho. Nezaváhal ani na sekundu, presne vedel, kde skončil.

3. Manžel sa prebral z anestézie a všetci sme si mysleli, že je už triezvy. Normálne chodil, kládol lekárovi zmysluplné otázky. Odišli sme preč a on zahlásil, že má strašnú chuť na čínu. Našli sme jeden bufet, naplnili sme si taniere, usadili sa… a vtedy sa očividne naplno prebral. Jediné, čo si pamätal, bolo, že ho lekár uspával a zrazu má pred sebou poriadnu nádielku kurčaťa.

zdroj: freepik.com

4. Minulý rok ma uspávali na kolonoskopiu. Počula som, že po podaní anestézie pacient ešte chvíľu reaguje, no vôbec si to nepamätá a rozhodla som sa to otestovať na vlastnej koži. Začala som teda rátať od 99 smerom dole. „99, 98, 97…” Potom som mala okno. Keď som sa prebrala, lekár sa ma pýta, aké číslo si pamätám ako posledné. „97,” odvetila som a on sa začal smiať. „Dostali ste sa až na sedmičku.”

5. Moja žena je anestéziologička a raz mala pacienta, ktorý pod vplyvom ketamínovej injekcie videl zo stropu padať obrovské penisy. Ďalší zase videl, ako vo vedľajšej miestnosti operujú jeho obľúbenú pornohviezdu. Pokémoni. S touto vecou nie sú žiadne žarty. Teda vlastne sú, ale chápete…

6. Keď mi podali anestéziu, nič prevratné som necítila. Zmätene som sa pozrela na sestričku a povedala: „Mám pocit, že to nejako nefunguje.“ Ona sa však nebála, ubezpečila ma, že je všetko v poriadku a mám tomu dať pár minút. A potom už len viem, ako sa prebúdzam k životu a celá ambulancia sa na mne smeje, lebo som na sestričku navrieskala „čo to so mnou stváraš, ty sk*rvená čarodejnica“.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.