Byť single. To je to obdobie života, kedy sa o sebe naučíš najviac.

Keď si single, neznamená to, že je to koniec tvojho pekného života a že ťa nič iné nečaká. Byť single je jedno z tých období, kedy sa o sebe naučíš najviac a pochopíš možno niečo, čo si predtým nechápala alebo si to o sebe netušila.

Byť single nie je žiadna choroba, ktorá by sa mala liečiť, alebo to nie je niečo, čo by si mala vnímať ako zlé. Byť single je stav, ktorý ti môže do života priniesť veľa dobrého a najmä nového. Je to príležitosť začať odznova a pracovať na sebe. Niektorí hovoria, že byť single je ťažké, no ja si to nemyslím.

Rok bez partnera ma naučil najviac v tom, že v prvom rade musím myslieť na seba, na svoje hodnoty a na to, kým som. Že sa nebudem kvôli niekomu meniť, ak to ja tak necítim a taktiež už s niekým nechcem strácať čas.

Bolo to obdobie, ktoré definitívne zmenilo môj pohľad na seba a na to, čo chcem v živote.

zdroj: Pixabay.com

 

Začala som vidieť viac samu seba a chcela som sa dokonalejšie spoznať. Chcela som pochopiť to, o čom je môj život a že som v prvom rade samostatne milujúca osoba, ktorá má túžby, emócie a sny, ktoré si chce splniť. 

Je určite fajn byť vo vzťahu a zažívať tie krásne chvíle, o tom snáď nikto nepochybuje. No možno je fajn občas tráviť čas so sebou a užívať si to. Užívať si prítomnosť samého seba a toho, čím žijem.

Je fajn si splniť sen, zabojovať o niečo a užívať si voľnosť. Je fajn spoznávať sa, pretože až vtedy môže prísť niekto pravý, keď sa naučíš milovať samu seba.

Sloboda je čarovná. Nezadanosť nie je choroba a niečo, prečo by sme mali byť smutní.

Je to príležitosť.

Je to šanca. 

Je to niečo, čo ťa môže posunúť ďalej. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.