Introverti sú celkom zaujímavé tvory, pri ktorých majú ľudia rôzne predsudky. Aké názory a myšlienky však trápia samotného introverta?

Som realista a idealista, no mnohí ma vidia ako pesimistu.

Introverti sú veľkí kreatívci, ktorí majú sny a predstavy, ktorými sa riadia. Taktiež majú vízie do budúcna, ktorých sa pevne držia. Mnoho ľudí ich však vidí ako niekoho, kto je stále pesimistickí a neznáša ľudí, čo vôbec nie je pravda. Introverti sú skrátka len duše, ktoré si chránia svoje myšlienky a predstavy.

Ak mám na niečo jasný názor, hneď ma ostatní zaradia a zaškatuľkujú.

Duša introverta je veľmi krehká a citlivá, no má jasné názory na isté veci, ktoré však nemusia vyhovovať a páčiť sa všetkým. Neznáša, ak sú ľudia škatuľkovaní automaticky podľa jej názoru alebo presvedčenia.

Som rada nezadaná, no aj vo vzťahu.

V tomto sú introverti akísi schizofrenici, ktorí na jednu stranu milujú samotu a sú to veľkí individualisti, no na druhej strane milujú byť zamilovaní a byť vo vzťahu. Avšak sú názoru, že nič netreba siliť a na pravú lásku čakajú, nevyhľadávajú ju však.

zdroj: Photo by Ryan Moreno on Unsplash.com

 

Mám rada prírodu a mestá, no veľmi rada trávim čas doma osamote.

Introverti obľubujú prírodu a ideálny víkend pre nich je ísť na chatu v horách. Často však svoj voľný čas najradšej trávia doma pri pozeraní filmov, písaní, kreslení alebo skrátka pri kreatívnej činnosti, ktorú majú radi a rozvíja ich.

Mám sa rada, no často som neistá.

Ak existuje nejaký typ ľudí, ktorí sú si v spoločnosti sebou neistí, sú to rozhodne introverti. Je jedno, že si uvedomujú svoju hodnotu a vnímajú sa pozitívne, skrátka vo väčšom počte ľudí sa necítia príjemne a ich osobnosť trpí.

Som so sebou spokojná, no často odcudzujem svoj vzhľad.

Introverti sa neradi porovnávajú a celkovo trendy a veci ako plastiky neriešia, no občas neznášajú svoj vzhľad a vedia sa tým veľmi potrápiť.

Ľudia o mne tvrdia, že nemám rada iných ľudí, čo vôbec nie je pravda.

Áno, introverti sú samotári, no majú radi dlhé rozpravy a inšpiratívnych ľudí. To, že dávajú prednosť piatok radšej tráviť v posteli ešte neznamená, že nemajú radi ľudí. Cenia si však priateľov, ktorí už stoja pri nich roky a veria im.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.