Láska a zamilovanie

Vedela by si odpovedať na otázku, aký je rozdiel medzi skutočnou láskou a zamilovaním? A vôbec, myslíš si, že medzi nimi vôbec nejaký je? Ľudia to totiž častokrát považujú za to isté, veď ak mám partnera a som do neho zamilovaná, je to láska. Lenže, medzi týmito pojmami existuje veľmi tenká hranica, ktorá ich rozdeľuje na 2 časti. A každá tá časť má svoj vlastný osud. Ako teda vyzerá láska a zamilovanie?

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, ale to, v ktorej časti sa nachádzaš, ovplyvňuje mnoho faktorov. Tým prvým a najhlavnejším je čas, ktorý so sebou prináša aj mnoho skúseností, zážitkov, šťastných okamihov, ale aj ťažkých skúšok.

Ak nimi spoločne prejdete, stojíte pri sebe naozaj v tom dobrom aj zlom, a ste si istí, že vďaka tomu všetkému je to medzi vami vážne, potom to nie je o zamilovanosti. Je to už o láske.

Prichádza postupne

Láska totiž prichádza v momente, kedy sme si vzťah poriadne preverili, a kedy vieme, že sme jeden pre druhého istotou. A to aj vtedy, keď dobre vieme, akého človeka máme po svojom boku – neberieme ho ako dokonalú bytosť, ale niekoho, kto nás priťahuje fyzicky i mentálne, a to aj napriek tomu, že sme v mnohých veciach odlišní. Keď dobre vieme, že naša polovička má aj svoje chyby, no sme ochotní ich akceptovať.

Všetko to, čo predchádza tomuto momentu, je len zamilovanie. To sú tie prvé chvíle, v ktorých dokážeme podľahnúť fyzickej túžbe. Začiatky, počas ktorých máme na očiach naozaj tie povestné ružové okuliare, i keď si to nechceme priznať. Myslíme si, že sme našli niekoho úžasného a chce sa nám z toho šťastia vybuchnúť.

Všetko sa zdá byť perfektné a my si len užívame spoločné bezstarostné chvíle ako také tínedžerky. Lenže potom to príde. Zamilovanie sa bude blížiť k hranici, kedy sa rozhodne o tom, čo s vami bude. Prekročí tú čiaru a stane sa z neho skutočná láska? Alebo ten čas ukázal, že z toho nič viac nebude?

Presne tu sa ukáže ten rozdiel a fakt, že majú odlišný osud. Zamilovanie sa totiž skončí skôr, ako stihnete váš vzťah nazvať vážnym. Ak si tým bodom však prejdete, potom už nie ste iba zamilovaní. To sa už naozaj milujete.

Ak chceš vedieť, či je pre teba tvoj partner naozaj ten pravý, prever si ho v našom rýchlom kvíze. Tak čo, je to naozaj on? 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating