Muž a žena, ktorí veria, že to potrvá navždy
Unsplash/Joanna Nix-Walkup

Myslím si, že so všetkými našimi láskami by sme si mali vedieť predstaviť zlé obdobie a nezhody. Avšak, niektoré lásky a partneri nie sú určení na to, aby s tebou vydržali ťažké chvíle. Odíde pri prvej hádke a vôbec ho nezaujíma, ako sa cítiš. Tvoje sny o večnej láske sa z ničoho nič rozplynú. Od „navždy“ to malo ďaleko.  

Bolí to dlho, pretože si vlastne zistila, že mu na tebe asi až tak nezáležalo. Zľakol sa hneď pri prvom nedorozumení a nemal ani toľko sily ti vysvetliť prečoNezanechal za sebou nič, čo by jeho správanie vysvetlilo. Ani sa ti neospravedlnil. Všetko, čo si s ním zažila bolo presne také, aké si videla vo filmoch, ale pri prvom probléme tu už nie je.

Asi všetci potrebujeme zažiť aj takúto lásku. Krásnu, ale krátku. Intenzívnu, no sezónnu.

Žena a muž vo vášnivom objatí
zdroj: Unsplash/Dainis Graveris

Ako vyzerá pravá láska, ktorá trvá navždy?

Mala by si však vedieť, že tvoja ďalšia láska by mala byť tá posledná. Mala by to byť tá osudová, s ktorou prežiješ aj nepekné chvíle. S ktorou sa budeš hádať, pretože ti bude záležať na tom, aby ste mali vyriešené veci. Na ktorú budeš občas nahnevaná, pretože nebudú veci tak, ako chceš ty.

Tá láska, ktorá príde, ťa naučí robiť kompromisy. Naučí ťa, že je správne niekoho vypočuť a akceptovať jeho názor. Naučí ťa vydržať, aj keď je to zlé. Aj keď sa bude všetko okolo teba rozpadať a budeš z niečoho demotivovaná, ona tu bude. Táto láska by mala trvať stále. Mala by ťa podporovať, aj keď si bude myslieť, že je to hlúposť. Tá podpora by mala ísť zo srdca predsa.

Žena a muž v objatí pri strome
zdroj: Instagram/explorerssaurus_

Budúci vzťah musí zažiť pekné aj škaredé chvíle. Musí zažiť chvíle odlúčenia. Musí zažiť odmietnutie a následné zmierenie. Musí zažiť všetky tieto veci, aby mohol prežiť a ďalej rásť. Aby ste sa s partnerom mohli ľúbiť. A vtedy si povieš, že ho ľúbiš cez všetko, čo ste zažili. Či už to bolo dobré alebo zlé.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating