pixabay.com

Teraz vážne. Môžem ti tu hodiny opisovať, čo som pre chlapa obetovala ja. Ako som mu chcela dokazovať, že si ho zaslúžim a doslova mu robila slúžku. Chcela som mu predsa ukázať, aká som ja „gazdiná“. Chcela som ho potešiť. Robila som preňho všetko. Lebo som si myslela, že keď mu dám celú svoju lásku, tak sa mi aj vráti. Omyl, zlatko.

Mala som raz ťažkú chvíľku, pretože mi znovu neodpísal a len mi dokazoval, aká som mu ľahostajná. Sedela som na zemi, nadávala na celý svet a plakala. Sedela som tam hodnú chvíľu, kým neprišiel môj kamarát. Podal mi pohár vody, a keď sa ma pokúsil pozviechať, povedal mi: „Nemôžeš byť na neho taká… Ja neviem… Iniciatívna!“

View this post on Instagram

Feelings 👌🏽 @love_mood_style

A post shared by Man Influence™ (@man_influence) on

Vtedy som tomu ešte nerozumela. Spomenula som si na to až teraz, s odstupom času, keď som narobila veľa chýb. Dlho som mu nechcela prestať dokazovať, že ho ľúbim. Nejak som si myslela, že sa musím ešte viac snažiť, že potom si to konečne všetko uvedomí.

Šťastný koniec sa ale nekonal. Vždy, keď som to vzdala, on mi dal tú nádej, že predsa len mám šancu. Znovu som sa dostala do toho istého kolotoča snaženia sa o niečo, čo aj tak nikdy nebude moje.

Dostať som sa z toho musela len mechanicky a nasilu, ale to je na ďalší román. Skrátka, tá veta má teraz pre mňa oveľa iný význam. Nedávno som k tomu napísala heslo, ktoré s tým súvisí: „Zdravý vzťah je taký, kde nemusíš vliezť do oceánu celá, aby si cítila kvapôčku jeho lásky.“

View this post on Instagram

Follow @feelsnaked for more 🔥

A post shared by Man Influence™ (@man_influence) on

Tak sa zamysli. Koľkokrát sa pýtaš samej seba, čo viac máš ešte robiť? Koľkokrát si sa zúfalo zviezla na zem popri stene s plačom, že už nevládzeš? Koľkokrát si ho prosila o zmenu a koľkokrát si mala pocit, že nech urobíš čokoľvek, vždy je to zle? Takýto vzťah ťa napĺňa?

Nikdy som nebola zástancom rozchodov – určite tu riešenie bude. Ale to riešenie je vždy podmienené dvomi vecami. Tým, že obaja chcete na vzťahu pracovať a zachrániť ho. A tiež komunikáciou. Priamou a úprimnou. Vyjadri mu tvoje pocity, ako sa cítiš, že už nevieš, čo viac robiť, že ho ľúbiš, a že potrebuješ zmenu, pretože sa niečo deje. Nie, už dávno nežijeme v dobe, kde ženy museli všetko tolerovať a doslova vytrpieť. Ste si rovnocenní a ty si jeho princezná, ktorá nesmie mať častejšie rozmazanú maskaru ako rúž.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating