Cestovanie je pohyb človeka po tejto planéte a svojím spôsobom aj mimo nej. Spoznávanie nových miest, kultúr, ale aj ľudí či histórie. Niekedy zaberie len pár minút, keď sa presúvame z miesta na miesto, inokedy zas aj pár hodín či dní, keď vyhľadávame dobrodružstvá.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Unsplash.com

Ja milujem cestovanie. Je jedno, či ide o každodenné cestovanie do školy alebo víkendové pobyty. Ten pocit, keď pozerám von z okna a premýšľam. Milujem, keď spoznávam nových ľudí a môžem počúvať ich príbehy. Milujem, keď len tak sedím a nevnímam. Milujem vlaky, autobusy, autá…

Je úžasné vidieť čo ľudia stihli vymyslieť a kam sme sa za tie roky posunuli. Je úžasné spoznávať a užívať si prítomný okamih. Či už s ľuďmi, ktorých poznám alebo ľuďmi, o kt. neviem nič. A aj keď cestujem sama v prázdnom vlaku, som spokojná.

Nie každý je však ako ja a mnoho ľudí sa bojí cestovať, poprípade to nemá rád.Prinášam ti 9 dôvodov prečo cestovať.

1.Spoznáš nových ľudí. Aj keď zrovna nie si extrovert, na svojej ceste do neznáma sa budeš stretávať s rôznymi typmi ľudí a budeš aj nútená s nimi komunikovať. Je to však zábava, pretože ľudia vedia byť občas naozaj geniálni a zažiješ s nimi veľa zábavy.

2.Kultúra, zvyky, new things. Akonáhle sa odhodláš ísť von, mimo svojho regiónu či krajiny, stretneš sa s novými možnosťami a spoznáš nové kultúry, ale aj zvyky či tradície. Možno ťa niektoré budú šokovať, ale rozhodne to stojí za to.

3.Jedlo. Ak miluješ jedlo a je ti naozaj jedno koľko zaň utratíš, tak potom je to rozhodne skvelým dôvodom prečo cestovať. Vyskúšaš nové chute a spoznáš všelijaké špeciality, ktoré už teraz môžeš ľutovať že si neochutnal.

4.Nájdeš seba! Veľa z nás občas v živote blúdi, najmä ak stojí pred dôležitým rozhodnutím, vtedy je najlepšie vypadnúť z prostredia. Veď ako sa hovorí, pár hodín samoty, ti dá iný pohľad na svet.

Unsplash.com

5.História má svoje čaro. Ak si milovníčkou histórie a zaujímajú ťa dejiny, tak nie je o čom hovoriť. Poznatky môžu byť síce fajn, ale ešte lepšie je zažiť tieto historické miesta.

6.Naučíš sa samostatnosti. Občas sa ocitneš v situáciách, kedy budeš odkázaná sama na seba. Vtedy musíš pátrať po správnej ceste vo svojom vnútri a hľadať riešenie. Nebudeš mať nikoho o koho sa oprieť. A aj keď sa to nezdá, takéto situácie ťa posúvajú vpred a majú obrovský význam pre tvoju budúcnosť.

7.Vytvoríš si nezabudnuteľné spomienky. A budeš na ne ešte dlho spomínať a vravieť svoje dobrodružstvá svojim vnúčatám.

8.Naučíš sa odvahe. Veľa ľudí v dnešnej dobe stopuje a stopovaním sa dostane do svojho cieľa, hoc aj na druhej strane zemegule. Tento populárny dopravný „prostriedok“ ta naučí nie len zmyslu pre orientáciu ale aj odvahe nastúpiť do auta neznámym ľudom.

unsplash.com

9.Nikdy nebudeš ako predtým. To, čo uvidíš, zažiješ a spoznáš ťa ovplyvní! Už nikdy sa nebudeš na isté veci dívať rovnako. Atmosféra miesta či mesta v tebe zanechá pocit, ktorý budeš chcieť zažívať znova a znova.

Mohla by som hovoriť ešte o ďalších dôvodov, na tie však musíš prísť už sám. Lebo pokiaľ nezažiješ dobrodružstvo a pocit cestovania, ďalšie dôvody budú zbytočné!

Tak hor sa na dobrodružstvo!