Zabudnite na ne.
Väčšine z nás sa už pravdepodobne niekedy stalo, že sme niečo urobili, no až potom sme si uvedomili, aké to od nás bolo hlúpe. Aby sa však táto situácia nemusela opakovať, spísali sme pre vás 8 životných pravidiel, ktorým sa chytrí ľudia zďaleka vyhýbajú.

#1 Sú tvrdohlaví

Myslia si, že ich názor je ten jediný na svete a spravili by čokoľvek, len aby o ňom každého presvedčili. Ak ho nepríjmete, budú vás považovať za neznalého hlupáka. Chytrí ľudia to robia úplne inak – svoj názor síce majú, ale s radosťou si vždy vypočujú aj ten váš. Neustále totiž bažia po nových a podnetných informáciách, ktoré by ich posunuli ďalej.

#2 Neustále potrebujú mať pravdu

Dosť to súvisí s predošlým bodom. Hlupáka ale nikdy nepresvedčíte, že sa mýli. Napriek tomu, aké je to otravné, vždy vás bude chcieť presvedčiť o tom, že on zjedol všetku múdrosť sveta a bude vás poúčať.

pexels.com

#3 Skrývajú svoje sklamanie

Keďže nikdy nedajú na rady iných, len na svoje názory, ktoré sú väčšinou veľmi vzdialené od reality, často zlyhajú. Nedosiahnu to, po čom túžili, a čo už brali ako samozrejmosť. Samozrejme, nikdy, ale naozaj nikdy, si to nepriznajú, a vždy budú hľadať chybu niekde inde, než v sebe. Za všetko predsa vždy môžu okolnosti.

#4 Sú agresívni

Radi si buchnú, v tom lepšom prípade, päsťou do stola. V tom horšom sa jedna rana “ujde” aj úprimnému kolegovi či submisívnej manželke. Výskumný tím z Michiganskej univerzity však dokázal, že úroveň IQ je veľmi úzko spojená s agresivitou.

Vedcom sa na základe výskumov podarilo potvrdiť, že čím nižšie IQ človek má, tým viac je agresívny – a to platí už od detstva. Tým sa dostáva do začarovaného kruhu, nakoľko deštruktívne správanie zas v dospelosti neumožňuje rásť jeho inteligencii.

pexels.com

#5 Keď zlyhajú, vzdajú sa

Zlyhanie ich tak zahanbí, že radšej zabudnú, že to vôbec skúsili. Chytrí ľudia však vedia, že práve zlyhania sú tým, vďaka čomu sa stávame lepšími. O odmietnutiach a vytrvalosti by okrem mnohých iných vedeli veľa rozprávať napríklad aj Madonna či J.K.Rowling.

#6 Záleží im na tom, čo si o nich myslia iní

Chcú, aby boli v očiach druhých ľudí tí úspešní, sebavedomí, priateľskí, bohatí, obľúbení… a tak by sme mohli pokračovať donekonečna. Nezáleží im na tom, akí sú v skutočnosti, záleží im na tom, za akých ich považujú druhí.

Chytrí ľudia to robia úplne opačne. Ak si žijú svoj sen, je im úplne ukradnuté, čo si o nich kto myslí. A to aj keď by to mali byť tie najhoršie a naozaj nelichotivé veci.

pexels.com

#7 Neustále sa ženú za dokonalosťou

Aj keď v očiach chytrých ľudí od nej majú na míle ďaleko, oni si to nemyslia. Myslia si, že dosiahnutie dokonalosti je najvyššou métou v živote a dúfajú, že krôčik po krôčiku sa k nej naozaj dostávajú.

#8 Neustále na seba potrebujú upozorňovať

Ak ste s nimi v spojení na ktorejkoľvek sociálnej sieti, pravdepodobne ste si všimli, že počet ich zdieľaných selfie, fotiek auta, mobilu, vysnívanej dovolenky či motivačných citátov je nepriamo úmerný ich inteligencii. Jednoducho na seba neustále potrebujú upozorňovať a to, že vy ste si svoju profilovú fotografiu nevymenili už viac ako rok je pre nich absolútne nepochopiteľné.

zdroj: brightside

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.