pexels.com

So sebavedomím máme problém viaceré. Taktiež ako so sebaláskou, ktorú sa neustále učíme, no nie vždy nám to ide. Ako pracovať teda na sebe a na tom, aby sme sa mali o čosi radšej a dôverovali si?

Porozumieť, ako funguje sebavedomie a sebaláska

Na to, aby si mohla dosahovať nejaké ciele a viesť spokojný život, potrebuješ porozumieť samej sebe a začať sa mať skutočne rada. Je dôležité, aby si si vážila samu seba či už vo vzťahoch alebo v pracovnom živote, pretože si jediný človek, ktorý s tebou bude celý život.

Chváľ sa a odmeňuj sa

Pochváľ sa a prijmi kompliment. Odmeň sa, ak sa ti niečo podarilo a taktiež si dopraj. Samozrejme s mierou. Kúp si diár a zapisuj si to, čo sa ti na tebe páči, čo sa ti dnes podarilo a čo by si chcela vylepšiť. Je dobré zapisovať si spätnú väzbu.

zdroj: unsplash.com

Neporovnávaj sa s ostatnými

To je jedno zo základných pravidiel. Porovnávanie ti nikdy nepomôže a taktiež ti neprinesie dobré myšlienky. Ty si osoba, ktorá je dôležitá a je výnimočná. Prestaň sa neustále porovnávať a nahovárať si, že nie si dobrá.

Dať si isté ciele a ísť si za nimi

Buď ambiciózna. Nemyslím tým, aby si išla cez mŕtvoly, ale aby si si nastavila isté ciele, ktoré chceš dosiahnuť. Taktiež nezabudni na svoje vzdelávanie a neustále sa uč nové veci, ktoré ťa zaujímajú. Mnoho ľudí sa vzdá svojich snov a potom sú celý život nešťastní. Je potrebné občas vyjsť z komfortnej zóny a makať na sebe. Ver mi, že sa ti to raz vráti.

Buď sama sebou

Prijmi samu seba. Väčšinou sa prispôsobujeme okolo a prostrediu, v ktorom pracujeme, žijeme. Snažíme sa mu zapáčiť, a pritom často strácame sami seba. Pochop, že nie každému sa budeš páčiť a v prvom rade je to tvoj život.

Trénuj a prijímaj výzvy

Hovor „áno“ výzvam a trénuj svoje sebavedomie. Je dôležité, aby si sa neustále rozvíjala a posúvala.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife