pexels.com

V dnešnej dobe, keď sa každý snaží byť dokonalý je úplne normálne že chceš byť čo najlepšia. Chápem, že si niekedy naložíš viac ako dokážeš uniesť, no nedovoľ, aby ťa to stiahlo ku dnu. Musíš poznať svoje limity. Musíš poznať samú seba. Akceptovať svoje chyby a byť spokojná s tým, čo máš.

Nesnaž sa všetkým vyhovieť, pretože sa to jednoducho nedá. Viem, že je to smutné, ale všetci ťa nemajú radi ani nebudú mať radi. Nie preto, že by si bola zlá, ale preto, lebo nie každému niekto sadne, tak to už chodí. Sústreď sa na to čo chceš ty, s kým chceš byť, koho máš naozaj rada a koho vo svojom živote nechceš.

Neber ľudí tak vážne. Nikto nevie čo robí. Všetci sa len učíme. A učiť sa budeme až do konca života, tak načo sa zaoberať nepodstatnými hlúposťami, na ktoré si onedlho ani nespomenieš?

Nesnaž sa byť dokonalá, buď sama sebou. Nemusíš byť dokonalá na to, aby si bola úžasná.

Mysli na seba a svoje zdravie. Niekedy je lepšie dať si od všetkého na chvíľu pokoj, vyvetrať si hlavu, aj za tú cenu, že zmeškáš niečo dôležité alebo vynecháš školu.

S nikým sa neporovnávaj.

zdroj: pexels.com

Nehľadaj nenávisť lebo vždy, keď ju hľadáš, ju aj nájdeš.

Nepremýšľaj príliš nad tým čo si kedysi urobila alebo povedala. Takto si aj z príjemnej spomienky vytvoríš nepríjemnú. Rozpitvávanie každej maličkosti ti šťastie neprinesie.

Sústreď sa na budúcnosť. Minulosť už nezmeníš.

Nebuď príliš sebakritická. Samozrejme, je dôležité poučiť sa zo svojich chýb, ale nemusíš z nich robiť vedu. Čo sa stalo, sa stalo, poučila si sa a ideš ďalej.

Odmeň sa. To, že si aktívna a pracuješ, učíš sa nie je samozrejmosť. Odmeň sa za dobrú známku, dobre vykonanú prácu alebo aj za hocičo dobré čo si pre niekoho urobila a stálo ťa to úsilie.

 

Netvrdím, že by si mala prestať na sebe pracovať, zlenivela a brala život taký ako príde. Ale netreba nič preháňať. Nemusíš sa každý deň „zodrať“. Ber život s ľahkosťou, ale zase ani s tou to netreba preháňať. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife