Každý vzťah má niekoľko fáz. Po prvotnej zamilovanosti a budovaní vzťahu občas prídu veci, ktoré buď dvojica prekoná alebo nie. Nie je to nič zvláštne, no je len na vás dvoch, ako ich zvládnete. Toto sú veci, ktoré naznačujú, že sa váš vzťah dostáva do kritického bodu. 

Zo vzrušenia do rutiny

Ružové okuliare a motýle v bruchu raz pomiznú. Čo by sa však vytratiť nemalo, je úprimná láska a iskričky v očiach vždy, keď svojho milovaného človeka uvidíš. Je normálne, že ak vzťah trvá nejakú dobu, zabehnete spoločne do istého kolobehu života. No ak sa už beriete ako samozrejmosť a vyzeráte skôr ako starí kamaráti, ktorí sú aj spolubývajúci, je čas oživiť to. Rutina je zabijakom vzťahu.

Slabá komunikácia

Komunikácia vás ako dvoch ľudí spája myšlienkovo aj citovo. Ak sa prestanete rozprávať, je to zlé znamenie. Nemáte si už čo povedať? Prestalo vás zaujímať, čo si ten druhý myslí? Tajíte niečo pred sebou? Už si viac neveríte? Ak si odpovedala 4x nie, kde je problém? Partner nám má byť najlepším kamarátom, a tomu sa predsa hovorí všetko.

Rozdielny pohľad na budúcnosť

Toto je dôvod, pre ktorý sa mnoho vzťahov buď pokazí navždy alebo (občas v tom lepšom prípade) ukončí. Rozdielne názory a vidiny budúcnosti nie sú veci, ktoré len tak zametiete pod koberec. Ciele, sny, miesto, kde chce človek žiť, čo chce robiť, či chce alebo nechce mať deti, … na tom všetkom sa ako dvojica musíte zhodnúť. Ak sa nepozeráte rovnakým smerom, tvrdo narazíte na realitu, ktorá si vás o pár rokov počká.

Narušená dôvera

Dôvera je ako niť. Ak sa roztrhne, dá sa síce zviazať, ale uzol na nej zostane. A práve ten uzol je to, čo vás vnútorne bude trápiť už navždy. Keď ste si klamali a prišli na to, či dokonca zohrala vo vašom vzťahu rolu nevera, nikdy to úplne neprekonáte. Ak sa skutočne milujete a ste obaja ochotní pracovať na vašom vzťahu, rešpektovať sa a dokazovať si to, môžete to prekonať. No ak takí silní nie ste, je len otázkou času, kedy to medzi vami vybuchne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.