Ako už pravdepodobne vieš, ľudia nie sú dokonalí. 23 % mužov a až 19 % žien pripustilo, že podvádzali svojich partnerov. V tomto článku ti prinášam spôsoby na to, ako si získať partnerovu dôveru naspäť alebo ju aspoň z časti obnoviť. 

Nesnaž sa „minimalizovať“ bolesť

Muž, ktorého si podviedla alebo zradila, by o tom mal vedieť od teba. Nesnaž sa veci prikrášľovať alebo zatĺkať. Keď sa ťa niečo opýta, skús mu odpovedať najviac úprimne ako to ide. Pretože ak nie, tak tvoj partner môže mať už od začiatku podozrenie, že pred ním niečo skrývaš. Ak sa to potom dozvie od niekoho iného, bude to ešte horšie. 

Povedz mu celú pravdu

Dôvera vo vzťahu je naozaj veľmi krehká. Ak si bola niekedy podvedená ty, vieš, že je najlepšie počuť celú pravdu. To by si mala urobiť aj ty. Sadnúť si s priateľom a otvorene sa porozprávať o tom, aký problém nastal a čo sa stalo.

Neútoč

Partner, od ktorého chceš naspäť získať dôveru, prežíva ťažké časy. Chce ti znovu veriť, ale nevie ako. Preto je dobré, ak nebudeš útočiť a musíš jednoducho svoje ego odložiť. Keď povieš svojmu priateľovi: „Ale ani ty nie si ideálny,“ je to znamenie toho, že sa snažíš ospravedlniť svoje správanie. Premýšľaj o tom, čo povieš.

Nezaťahuj do toho iných ľudí

Obaja ste sa rozhodli zostať spolu aj napriek zrade. Preto by si do tejto situácie nikdy nemala ťahať iných ľudí – tvojich priateľov, tvojich príbuzných alebo kolegov. Je to len vaša vec a dokým sa táto situácia nevyrieši, mala by zostať len medzi vami.

Daj svojmu partnerovi viac času a trochu voľnosti

Nechaj svojho partnera porozmýšľať. Netlač na neho a nesúr ho k rozhodnutiu. Ak si sa rozhodla, že budeš úprimná a povieš pravdu, nemala by si sa ničoho báť. Nemáš čo skrývať, tento krok pomôže ako aj tebe, tak aj jemu. Ty budeš trochu „potrestaná“ za svoje správanie a on bude mať naozaj dostatok času na to, aby si premyslel čo bude robiť ďalej.

Zdroj: brightside.me

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.