Raz nájdeš niekoho, kto si ťa bude vážiť. Dostaneš takú lásku, o ktorej si snívala, viem to. Bude sa k tebe správať tak, ako si zaslúžiš a dá ti bezpodmienečnú lásku.

No viem aj to, že musíš počkať. Chcela by si to teraz, no ešte nie je čas. Všetky dobré veci si vyžadujú čas. Keby si lásku dostala len tak, bez ničoho, bez bojovania a snaženia sa, nevážila by si si ju.

A ver mi, za lásku sa oplatí bojovať.

Raz nájdeš naozaj niekoho, kto ťa bude milovať tak veľmi, ako miluješ ty jeho. Bude poznať všetky tvoje rany, bolesti a trápenia. Napriek tomu ťa neopustí a zostane pri tebe, aj keď to bude ťažké. Pravá láska totiž neodchádza, ona zostáva.

Raz nájdeš niekoho, kto si tvoju lásku zaslúži a bude vedieť, ako sa má o teba starať. Bude vedieť, ako piješ svoju kávu. Bude vedieť, že máš rada upršané počasie, zelený čaj a pokoj.

Raz nájdeš niekoho, kto si bude o tebe pamätať všetky maličkosti a bude ťa prekvapovať. Možno budeš smutná, že ti občas zabudne kúpiť na sviatok kvet, no on ti ho veľmi rád kúpi hocikedy, keď si na teba spomenie. Bude vedieť, že láska sa má prejavovať stále, nie len v určité dni.

Raz nájdeš niekoho, komu budeš môcť dôverovať. Nebudeš žiť v neustálom strachu, kde je a čo robí (možno prvé mesiace). Keď sa vzťah medzi vami začne prehlbovať, odovzdáte si navzájom všetko bez slov. Budeš mu plne dôverovať a budeš vedieť, že ťa ľúbi.

Cesta, po ktorej práve ideš, je dlhá. Musíš toho ešte veľa vidieť, skúsiť, zažiť a až potom, keď budeš vedieť oceniť krásu života, ti do neho vstúpi muž, akého si zaslúžiš.

Každý z nás je iný a potrebuje rozdielny čas, preto sa nemôžeš porovnávať s nikým. Nezáleží na tom, či má niekto vzťah tri roky, desať rokov alebo vzťah ešte vôbec nemal. V tvojom živote záleží na tebe, tak sa porovnávaj len sama so sebou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.