Nohy vždy boli pre ženu jednou z problematickejších partií. Máme totiž v génoch, že sa nám tam ukladá viac tuku a zároveň sa ťažšie odbúrava. Dobrou správou však je, že muži milujú krivky, takže sa nikdy nehanbi za to, čo ti príroda nadelila. Na druhej strane je fajn dodať nohám akýsi tvar a posilniť svaly.

Pokiaľ navštevuješ fitko, existuje zopár strojov, ktorým by si sa mala vyvarovať. Napríklad legpress, ktorý ti môže pri nesprávnej technike poškodiť platničky. Namiesto toho zvoľ nasledujúce cviky, ktoré ti pri správnom prevedení dopomôžu dosiahnuť pevnejšie a vytvarovanejšie nohy, za ktorými sa otočí nie len každý muž, ale aj žena.

1. Drepy

Určite si tušila, že to sem zaradím. Nie je to len tak. Drepy ostávajú najlepším cvikom, pri ktorom zapojíš množstvo rôznych svalov nachádzajúcich sa na nohách. Navyše nimi posiluješ aj torzo a v podstate celé telo. Základ je len mať dobrú techniku, ktorú môžeš obkukať z nasledujúceho videa:

2. Mŕtvy ťah

Starý no stále dobrý cvik, pri ktorom dokonalo precvičíš svoje hamstringy a zadok. Jediné, čo sa musíš naučiť je správna technika, pretože by si si inak mohla viac ublížiť ako pomôcť.

3. Výpady

Existuje nekonečne veľa rôznych variácií výpadov a je len na tebe, ktorý budeš cvičiť. Najlepšie ich je však kombinovať a pokojne si môžeš do ruky vziať aj nejakú váhu. Tvoj zadok sa krásne zaguľatí a spevní. Techniku sa naučíš z nasledujúceho videa.

4. Cvik na lýtka

Je veľa variácií ako môžeš precvičiť lýtka. V sede, v stoji, na jednej nohe, so záťažou v ruke, alebo váhou na ramenách. Na lýtka netreba zabúdať. Ideálnym cvikom na ich dotvarovanie je aj skákanie na švihadle.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.