Mám dobré srdce a som inteligentná… Tak prečo som dopekla sama?!

„Nezáleží mi na tom, ako vyzeráš,“ povie muž, no slintá ako Pavlov pes pri pohľade na dlhonohú blondínu. No ak opomenieme krátkodobé vzplanutie, ktoré núti mužov rozširovať svoju genetickú informáciu, muži naozaj očakávajú niečo viac, než len dokonalý výzor. Týchto 11 vlastností je podľa portálu powerofpositivity to, čo naozaj hľadajú, ak im ide o vážny vzťah a nie o „jednonocovku“.

Mnoho žien sa trápi, prečo si stále nenašlo normálneho partnera. Viaceré štúdie ukazujú, že so stúpajúcim vekom šance nájsť toho „pravého“ akosi klesajú. Preto mnohé sedia sklamane pred monitorom počítača, dúfajúc, že tentokrát už na internetovej zoznamke nájdu niekoho použiteľného. Tak po čom vlastne muži naozaj túžia?

1# Aby sa o seba starala

Žena, ktorá si je vedomá svojej vlastnej hodnoty, získava kredity navyše. Vie, čo je pre ňu dobré a nenechá sa nikým zmanipulovať. Pozná svoju hodnotu a to sa ráta viac, než čokoľvek ostatné. Preto ak sa skryjete za nickom Sklamane_srdce, okamžite o sebe dáte vedieť, že nie ste na tom so sebavedomím práve najlepšie.

#2 Cíti sa pohodlne vo vlastnej koži

Vie, že je obyčajným človekom a preto sa tak berie. Cíti sa príťažlivo a spokojne, aj keď nedisponuje nereálnymi telesnými proporciami špičkových modeliek, ktoré žijú len na dusenej zelenine. Stará sa o seba, no nepíli mužovi na prvom rande uši s tým, že kalórie navyše sú desivé.

zdroj: Photo by Charry Jin from Pexels

#3 Je nezávislá

Nehľadá sponzora či „otecka,“ ktorý ju bude vychovávať a dávať jej vreckové. Vie sa o seba postarať. Svoje režijné náklady si vie zaplatiť aj sama a nestratí sa v najbližšej samoobsluhe. Nehľadá niekoho, kto by ju zachránil, ale rovnocenného partnera. A tak by to malo byť!

#4 Nie je zameraná len na seba

Nerozpráva len o sebe, ale dokáže počúvať aj ostatných. Je otvorená, komunikatívna a rešpektuje muža ako partnera, nielen ako imidžový doplnok.

#5 Nevyvoláva dramatické situácie

Niektoré ženy jednoducho drámu milujú. Sú to rodené hysterky, ktoré veria, že plač, škrípanie zubami a trhanie vlasov patria ku každodenným rituálom zdravého vzťahu. V skutočnosti však mužov nevie vytočiť nič viac, ako práve ženské slzy. Nevedia, ako majú reagovať a zneisťuje ich to. A niektoré ženy z toho ťažia. Samozrejme, aj ideálna partnerka plače, no nevyvoláva silou-mocou drámu a napätie.

#6 Inšpiruje muža, aby sa stal lepším, ako je

Nie, nechce zmeniť partnera. Ona ho vidí v tom najlepšom svetle, „nebuzeruje“ ho a práve tým, že v ňom vidí lepšieho človeka, sa ním muž aj stáva. Dobrovoľne. Veď nikto nechce byť pozadu za ideálnou partnerkou. ?

#7 Konflikty rieši s chladnou hlavou

Všetci sa raz za čas dostaneme do konfliktu. Taký už býva svet. Ale netreba jačať a posielať na všetkých pekelnú síru. Treba si udržať nadhľad a všetko, čo sa deje, vyriešiť vecne, bez zbytočného citového zafarbenia, ktoré nám len zbytočne berie energiu.

#8 Je otvorená iným názorom a možnostiam

Netrvá tvrdošijne na svojom. Vie, že svet nie je len biely, ale že sa skladá z tisícov odtieňov sivých (ponožiek). Ak je otvorená diskusii, tak klobúk dole. S takou babou by chcel zostarnúť snáď každý muž!

#9 S intimitou to myslí vážne

Muž vycíti, keď je pripravená na ďalší krok. Ten nastane po zrelej úvahe, „nerobí drahoty“, aby manipulovala. Nie je to však ani dievča na jednu noc, keď bude pripravená, jednoducho to dá to najavo.

zdroj: pinterest.com

#10 Snaží sa zachovať pozitívny dojem

Radšej počúva než hovorí, a i keď sa nevnucuje, predsa len zachová silný dojem. Ide z nej múdrosť a vnútorná sila osobnosti. Pozná svoju hodnotu a v každom okamihu života si jej je vedomá. Ide však o zdravé sebavedomie, nemá to nič spoločné so žiadnou patologickou úchylkou.

#11 Jej partner vie, že vyhral hlavnú cenu v tombole

Pri takejto žene by sa správal ako „chrapúň“ len naozajstný „chrapúň“. Inteligentný muž by ďakoval nebesiam, že mu do cesty poslali práve takúto ženu. A urobí všetko preto, aby si ju udržal.

Ak toto čítajú láskou sklamané ženy, môžno pochopia, že niekde robia chybu. V prvom rade máloktorý muž chce pri sebe ženu, ktorá zanevrela na celý svet, však?

zdroj: powerofpositivity

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.