filmové novinky
Cinema City

Bláznivý apríl so sebou prinesie množstvo filmových noviniek. Do sveta mágie ťa vrátia Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora. Na Ladies Movie Night ženy zistia Po čom muži túžia. A nielen malí fanúšikovia kina sa môžu tešiť na animované filmové novinky – Keď sa červenám a Údolie lampášikov. Na ktorý z nich sa vyberieš v apríli do kina?

Tieňohra

Apríl odštartujeme filmom z domácej produkcie Tieňohra. Hlavným hrdinom príbehu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Štyridsaťročný záchranár z malého mesta práve opustil manželku Evu (Dominika Morávková-Zeleníková). V okamihu rozchodu sa Eva stane tragickou obeťou zločinu. Z Jána je vdovec, ktorý žije s vedomím, že ženinu smrť nepriamo zavinil a neprišiel jej v kritickej chvíli na pomoc. Útočisko pred neodbytným pocitom viny nachádza vďaka kamarátovi Michalovi (Hynek Čermák) v miestnom boxerskom klube. Spriatelí sa s Michalovou zverenkyňou Gretou (Leona Skleničková), ktorej telocvična nahrádza nepoznanú rodinu.

Vyšetrovateľ Dvořák (Vladimír Javorský), ktorý má prípad smrti Evy Kavkovej na starosti, naráža na množstvo podivných okolností. Ukazuje sa, že páchateľ, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský), je informátorom pod ochranou vyšetrovateľky z protidrogovej centrály Mudrovej (Kristýna Frejová). Jan chce veriť v spravodlivosť aj v to, že sa dokáže s pomocou svojich priateľov vrátiť do všedného života. Avšak obava z toho, že by vrah nakoniec mohol uniknúť trestu ho privedie k rozhodnutiu vydať sa na vlastnú cestu odplaty za nečakaných okolností a s neistým výsledkom. Nájde okrem pomsty aj stále nenájdené odpustenie sebe samému? To sa dozvieš od 7. apríla vo všetkých kinách Cinema City.

Severan

14. apríla sa môžu nadšenci historických filmov tešiť na film Severan. Historický thriller porozpráva príbeh kam až bude ochotný mladý vikingský bojovník ochotný zájsť, aby pomstil vraždu svojho otca. Severan je rozsiahly epos Roberta Eggerosa, jedného z najosobitejších filmárov súčasnosti. Ako dopadne príbeh hlavného hrdinu v snímke Severan zistíš 14. apríla.

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

Fanúšikovia čarodejníckeho sveta tešte sa. Do kín prichádza film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora. Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Stávky sú vysoké, ako dlho ostane Dumbledore v pozadí? To sa dozvieš od 14. apríla.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife