Tak tieto animáky rozhodne patria medzi MUST SEE! Svojím skvelým spracovaním by sme sa kľudne mohli zhodnúť na tom, že by položili i fakt dobrý film so špičkovým hereckým obsadením. Možno boli prvotne určené mladším ročníkom, ale čo si budeme klamať, aj nás dospelákov jednoducho oslovili a vždy si ich tak radi pozrieme. No tak šupu šup, poďme si zaspomínať na niektoré z nich, na tieto skryté filmové klenoty. Tak čo, popkorn pripravený?

Kráska a zviera

Tento zoznam musíme proste začať s nesmrteľnou klasikou Beauty and the Beast, teda po našom Krása a zviera! Pre mnohých ľudí považovaná za najlepší animovaný film, aký kedy vôbec vznikol. Vyhrala 2 Oskarov a až 3 Zlaté glóbusy. Tento dokonale zladený orchester výtvarníkov, scenáristov, filmárov a muzikantov si musíš pozrieť znova!

Coco

Filmová továreň na animované zázraky, štúdio Pixar, svojím príbehom Coco sa zapísal do sŕdc mnohým ešte hlbšie… Celý príbeh je úzko spätý s latino kultúrou. Zobrazuje mexický národ v jeho plnej kráse a farebnosti, nájdeme ju v umení, hudbe, zvykoch, kultúre aj histórii. Samotní kritici tento príbeh zvelebili až do nebies. Nuž, ak ťa tieto slová oslovili a navnadili, pozri si ho!

Spirited Away

Objavy, magické bytosti a odvážne hrdinstvá. Ozaj môžeme s čistým svedomím napísať, áno, toto je majstrovské dielo od Hayao Miyazakiho a Ghibli Studio. Malá Chihiro ťa prevedie do jej veľkolepej fantázie, prevedie ťa miestami a situáciami, ktoré ti ostanú hlboko zaryté v pamäti. Priprav sa, čaká ťa naozaj skvelé dobrodružstvo, ktoré ti ukáže, že svet môže byť aj oný, ako ho poznáš.

Spider man

A na záver, neodmysliteľnú súčasť tvorí fenomén mnohým známy ako Spider man! Presne tu zažiješ pravú explóziu kreativity. Prekonal očakávania nielen divákov, ale aj kritikov. Vizuálny trhák, ktorý ti poskytne vtipné momenty, skvelé grafické spracovanie a svet plný fantázie, ba čo viac, ukáže ti, že všetko je zrazu možné!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.