Pixabay/AdinaVoicu

Na začiatku vyzerá každý vzťah ako ten najlepší na svete. Postupom času a spoznávaním toho druhého však možno prídete na to, že to tak ružovo nevyzerá. Všetko sa však dá vyriešiť. 

Chceš vedieť, či má váš vzťah predpoklady na to, aby vám vydržal aj v budúcnosti? Ak spĺňa týchto 7 znakov, vyzerá to tak, že spolu ostanete a naozaj vám to klape.

Rozprávate svojimi jazykmi lásky

Vedela si o tom, že existuje 5 rôznych jazykov lásky? Kým pre niekoho sú dôležité skôr slová, pre iného to môžu byť dotyky alebo skutky. Je dôležité, aby ste sa naučili hovoriť jazykom lásky toho druhého, inak spolu nebudete môcť skutočne vychádzať. Ak sa ti to s priateľom podarí, ten rozdiel uvidíš hneď. Obaja budete spokojní.

Komunikácia na prvom mieste

Možno si to už od nás počula viackrát, ale komunikácia je vo vzťahu veľmi dôležitá. Ak spolu chcete ostať aj v budúcnosti, musíte sa vedieť porozprávať o všetkom, aj o problémoch. Žiadne potláčanie emócií a riešenie hádok len vo svojej hlave. Rozprávajte sa každý deň. Ak s tým máte problém, môžete vyskúšať napríklad jednu zo spoločenských hier určených pre páry na zlepšenie komunikácie.

Viete sa spolu zabaviť

Humor k nášmu životu jednoducho patrí a vo vzťahu je dôležité, aby ste boli naladení na rovnakej vlne. Musíte sa vedieť spolu aj zasmiať a zabaviť, možno aj sami na sebe. Ak by ste nezdieľali rovnaký zmysel pre humor, mohlo by vám to spôsobiť nemalé problémy kvôli nepochopeniu toho druhého.

Ste k sebe úprimní

Vieš si predstaviť život vo vzťahu, ktorý je založený na klamstvách a pretvárke? Pravdepodobne asi nie. Plnohodnotný vzťah by mal byť o úprimnosti a o tom, že si dokážete povedať všetko, aj to nie veľmi pekné. Úprimnosť a komunikácia idú ruka v ruke a môžu váš vzťah zachrániť.

Pomáhate si navzájom

Ak vám to spolu má vydržať, mali by ste si vedieť aj navzájom pomôcť. Vieš, ako sa hovorí, že vo vzťahu by si nemala len dávať, ale aj brať. Prečo by si mala robiť všetky domáce práce ty, keď tvoj priateľ má tiež zdravé ruky a nohy? Pomoc sa však netýka len starostlivosti o domácnosť. Pomáhajte si v dosahovaní svojich cieľov, podporujte sa navzájom a buďte tu pre seba vždy, keď to potrebujete.

Deň bez bozku neexistuje

Tajomstvo dlhodobých šťastných vzťahov spočíva aj v tom, že si nedokážu predstaviť deň bez bozku a objatia. Ráno po zobudení a večer pred spaním by ste si mali dať pusu. Aj takáto maličkosť vám dokáže dodať pocit istoty, že ten druhý tu je pre vás. Ideálne je dokonca aj chodievať do postele v rovnaký čas. Môžete sa tak venovať pár minút „mojkaniu“ a zaspíte oveľa jednoduchšie.

Spoločné plány do budúcnosti

Ak to so svojím priateľom myslíš vážne, mala by si si ho vedieť predstaviť v spoločnej budúcnosti. Plánovanie je pre šťastné dlhodobé páry veľmi dôležité. Obaja musíte vedieť, že ten druhý s vami počíta. Najlepšie bude, ak budú vaše budúce plány podobné a budete zdieľať podobné priority.

Ako sama môžeš vidieť, dokonalý vzťah existovať môže. Ak nespĺňate všetky body zo zoznamu, nevadí. Môžete skúsiť na tom popracovať. A ak sme práve opísali tvoj vzťah, gratulujeme. Je predurčený k úspechu v podobe dlhých prežitých spoločných rokov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating