unsplash.com

Toto sa stane, keď prestaneš byť konečne žiarlivá. Budeš konečne sama sebou. Budeš konečne pociťovať, že tvoj vzťah je naplnený a zdravý. 

Je nás tu veľa a preto je normálne, že si niektorých všímame viac, ako tých druhých. Ak si vo vzťahu, uvedomuješ si, že nie si tá najkrajšia, najlepšia, no aj tak je s tebou ten druhý. Áno, preňho si ty tá najlepšia a najkrajšia, no vieš, že je kopec krásnych žien okolo neho. Vtedy začneš pochybovať o jeho vernosti a často si vytváraš ilúzie, ktoré nie sú vôbec pravdivé.

Žiarlivosť je jedným z tých pocitov, ktoré nás oberajú o energiu. Prináša zlé myšlienky a zlú chuť v našich ústach. Je to pocit, ktorý nás robí neistými. Každý z nás je aspoň trochu žiarlivý a to je v poriadku. Horšie však je, keď to začneme preháňať a začneme pochybovať o tom druhom.

zdroj: unsplash.com

Väčšinou sa nevieme so žiarlivosťou vysporiadať a predstierame, že sme v poriadku. Táto horkosť otravuje naše podvedomie. Ak niečo príliš tlačíme, môže sa stať, že o ten vzťah prídeme kvôli vymysleným predstavám, ktoré sme považovali za realitu. 

Žiarlivosť je aj obraz našej sebalásky. Ak neustále žiarliš na ľudí okolo tvojho priateľa, vypovedá to aj o tvojej láske k tebe samej. Prečo sa obávaš? Aký je skutočný dôvod? Pretože o sebe pochybuješ a preto hľadáš chyby aj na svojom priateľovi a na iných.

Sebaláska je základ života. Ak sa začneš mať rada a budeš si samú seba vážiť, tvoja žiarlivosť bude postupne odchádzať. Taktiež sa výrazne zmení tvoj vzťah, pretože ak nemiluješ seba, ako môžeš milovať toho druhého?

Proces sebalásky tak zahŕňa premenu tvojej žiarlivosti zo zápornej energie na pozitívnu. Namiesto toho, aby si si užívala vzťah a lásku, žiarlivosť ti prináša tú najhlbšiu neistotu a pochybovanie.

Ak zmeníš prístup ku sebe, pochopíš, že žiarlivosť je zbytočná. Je to len odraz tvojej sebalásky.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating