Existuje priateľstvo medzi mužom a ženou? Na túto otázku neexistuje jednotná odpoveď, na ktorej by sa dokázali všetci zhodnúť. Dôvod je jednoduchý. Vo väčšine prípadov to minimálne z jednej strany prestane byť len priateľstvo a dotyčný alebo dotyčná začne pociťovať niečo viac. Dokáže z toho vôbec vzniknúť plnohodnotný vzťah?

Udržať priateľstvo medzi mužom a ženou len v rovine priateľstva je naozaj veľmi náročné. Predsa len, trávite spolu takmer všetok voľný čas, viete o sebe všetko, máte k sebe blízko. Najskôr ste si možno aj hovorili, že to spolu nechcete skúsiť, pretože nechcete zároveň stratiť aj najlepšieho priateľa. Ale stačí jeden zlomový okamih, ktorý navždy všetko zmení a vy si spolu predsa len začnete. Môžu vzniknúť len dva scenáre.

Prvý a menej šťastný je ten, že si uvedomíte, čo ste urobili a nebudete spolu chodiť v pravom zmysle slova, ale budete len priateľmi s výhodami. No randiť budete môcť aj s inými. Tento prípad je veľmi nebezpečný, pretože skôr či neskôr začneš veľmi žiarliť a nebudeš chcieť, aby sa stretával s inými ženami. Ak sa chcete pustiť touto cestou, hneď na začiatku si ujasnite všetky podmienky, pretože sa veľmi ľahko môže stať, že sa niečo pokazí a vaše priateľstvo už nebude nikdy také isté, ako predtým.

Druhý scenár, ktorý môže vzniknúť, je menej častý, no zároveň oveľa krajší. Začnete spolu naozaj chodiť a vydržíte spolu. Takýto vzťah môže byť jeden z najkrajších, aké vôbec môžeš prežiť. Veď ktorá by nechcela, aby bol jej partner zároveň aj jej najlepším priateľom? Veľkou výhodou takéhoto vzťahu je, že sa dokonale poznáte, ovládate dobré aj zlé vlastnosti toho druhého a aj napriek všetkému spolu chcete byť.

Vzťah medzi najlepšími priateľmi je tiež plný smiechu a dobrej nálady. Obaja viete, že spolu dokážete tráviť kopec času, čo sa vo vzťahu naozaj zíde a viete, aký program toho druhého bude baviť. Navyše sa pred sebou nemusíte nijak hanbiť, pretože ste sa pravdepodobne ocitli už vo viacerých trápnych situáciách. Nemáte pred sebou žiadne tajomstvá a o tom druhom viete fakt všetko.

Taktiež viete, aké plány do budúcnosti mal ten druhý a teraz tieto plány môžete spojiť dokopy. A vo veľa prípadoch poznáte navzájom aj svoje rodiny, takže sa môžete ušetriť od trápneho zoznamovania sa. Takýto vzťah je naozaj ako z romantického filmu a nie každá žena má šťastie ho vo svojom živote zažiť.

Ak nevieš, ako si na tom so svojím kamošom ty, skús si predstaviť obidva scenáre. Čo myslíš, ako by to medzi vami mohlo dopadnúť? Ak si myslíš, že to má budúcnosť, skúste to. Ale ak si naopak nie si istá a myslíš, že by to dopadlo ako v prvom prípade, radšej neriskuj, že prídeš aj o skvelého kamaráta.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.