Unsplash/Katarzyna Grabowska

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Keď niekto vstúpi do tvojho života, možno tam ostane len chvíľu. Spoznávame stále nových a nových ľudí a je úplne v poriadku, ak s niektorými z nich prežiješ len určitú etapu svojho života. Nemôžeš sa hnevať na nich a ani na seba. 

Takéto krátkodobé priateľstvá vznikajú najmä v škole alebo v práci. Keď sa každý vydá inou cestou, kontakt sa začne postupne obmedzovať, až kým sa nevytratí úplne. V našom staršom článku sme písali o tom, že podľa odborníkov môže mať život bez priateľov aj určité výhody.

Ak však cítiš, že ti to takto nevyhovuje a chcela by si mať po svojom boku niekoho, komu sa môžeš zdôveriť, ešte nie je nič stratené. Je pravda, že v dospelosti sa nové priateľstvá nadväzujú oveľa ťažšie, no je možné, že budú trvácnejšie. Nezabúdaj, že kvalita je dôležitejšia ako kvantita. Máme pre teba pár tipov, ktoré by si mohla vyskúšať.

Buď otvorená všetkému

V prvom rade musíš byť ty sama otvorená tomu, že chceš do života získať nových kamarátov. Netráv celé dni doma a neodmietaj náhodné pozvania, napríklad od kolegov. Využi každú príležitosť, ktorá sa ti ponúka. Mysli hlavne pozitívne a nestresuj sa, ak hneď na druhý deň nikoho neoslovíš.

Nájdi si nové koníčky

Začni sa venovať niečomu novému. Pri týchto aktivitách môžeš natrafiť na ľudí, ktorí sa tomu venujú tiež, takže budete mať hneď spoločnú reč. Je jedno, či to bude kurz fotenia či varenia, chodenie do fitka alebo cestovanie. Na sociálnych sieťach sa môžeš pridať do skupín, ktoré sú určené týmto činnostiam, a tam si môžeš začať s inými písať.

Prihlás sa do nejak skupiny

Knižný klub, skupinové cvičenie, hodiny tanca, … možností je veľa. Prihlás sa do nejakej uzavretej skupiny, v ktorej sa budete pravidelne stretávať. Ide o ideálny spôsob nadväzovania nových kontaktov a zároveň tak budeš mať aj nové hobby.

Opráš staré vzťahy

V rovnakom meste možno býva kamoška zo strednej, s ktorou si sa prestala baviť po tom, ako ste odišli na vysokú. Alebo kolegyňa z bývalej práce či dokonca priateľka z útleho detstva. Skús sa pozrieť na staré známosti a na to, prečo ste prerušili kontakty. Možno medzi nimi nájdeš niekoho, s kým sa začneš opäť stretávať. Nezabudni pri tom využiť sociálne siete, veď práve na to slúžia.

Staň sa dobrovoľníčkou

Ak máš dobré srdce a chuť robiť veci aj nezištne, vyskúšaj dobrovoľníctvo. Existuje veľa projektov, do ktorých sa môžeš zapojiť a v ktorých budeš pracovať s rovnako dobrými ľuďmi. Ak sa začneš obklopovať pozitivitou a peknými vecami, tvoj život sa začne meniť k lepšiemu. A prinesie so sebou aj nové priateľstvá.

Zaobstaraj si psíka

Samozrejme, len za predpokladu, že ho naozaj chceš a budeš schopná sa o neho starať. Nemusíš kupovať nového, ale adoptovať si ho z útulku. Počas prechádzok a venčenia natrafíš na oveľa viac ľudí, než by si možno čakala. Ak má domáceho miláčika niekto z tvojho okolia, môžete chodiť na vychádzky spolu.

Skús to cez deti

Ak máš už aj deti, môžeš na zoznámenie využiť práve vaše aktivity. Ak sa ti nedarí zoznámiť sa s niekým na detskom ihrisku či v detskom zábavnom centre, skús ich vziať napríklad na kurz plávania alebo nejaký krúžok. Radosti aj starosti s výchovou detí spájajú všetkých rodičov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife