instagram.com/kristinjohns

Nemusíš sa za to hanbiť ani nič podobné, niekedy sa to proste stane. Môžeš mať aj desiatky kamarátov, s ktorými si pokecáš keď treba, no skutočných priateľov je ťažké nájsť. Predsa len, nenájdeš na každom rohu osobu, ktorej by si plne dôverovala a mohla sa jej s čímkoľvek zveriť.

Niekedy si to však nevieš priznať a myslíš si, že ide o tvojich priateľov, aj keď to nie je pravda. Vieš, ako zistíš, že nemáš v živote naozaj pravých priateľov? Týchto 5 hlavných znakov ťa o tom presvedčí.

Musíš sa ozývať prvá

Koľkokrát sa ti už stalo, že ti neodpísali na správu a pritom si videla, že ju otvorili? No keď si napísala po čase ty ako prvá, zrazu sa ozvali.

Ozvú sa, len keď niečo potrebujú

Prípadne je tu možnosť, že napíšu sami len v prípade, že od teba niečo potrebujú. Možno si to neuvedomuješ, pretože sa tešíš z ich správy, no v skutočnosti ťa trochu využívajú a ozvú sa len vtedy, keď im to príde vhod.

Cítiš sa sama

Tiež sa čoraz častejšie cítiš osamelo a len máločo ti dokáže zdvihnúť náladu? Stále len kontroluješ správy, či sa ti náhodou nikto neozval a nevieš, čo máš robiť.

Nemáš sa komu zdôveriť

So svojimi pocitmi sa vlastne ani nemáš komu zdôveriť. Ak si vo vzťahu, je to jednoduchšie, môžeš sa porozprávať aspoň so svojím priateľom. Ak si však single a si navyše aj bez priateľov, je to veľmi nepríjemný pocit, ktorý môže vyústiť až do pocitov beznádeje a depresie.

Nemáš s kým tráviť čas

Väčšinu času si zatvorená doma a aj by si išla na prechádzku, no nemáš s kým a samej sa ti nechce. Išla by si aj na kávu či na obed, no príde ti trápne, aby si išla sama. Keď aj niekoho zavoláš von, všetci majú na robote zrazu niečo iné.

Život bez priateľov býva niekedy smutný, no musíš sa naučiť tešiť aj z maličkostí a hlavne sa nauč mať rada samu seba. To ostatné príde.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife