Instagram/porubcanskym, Instagram/foto_marek

Západy slnka sú síce veľmi romantickou záležitosťou, no aj jeho ranné východy majú svoje čaro. Najmä ak si privstaneš a vyberieš sa niekam do prírody, kde si počkáš na to, ako sa pred tebou objaví krásny výhľad.

Sleduješ, ako sa pomaličky začína deň, zobúdza sa príroda a z úplného kľudu sa so slnečnými lúčmi dostáva do vzduchu nová energia. Je to niečo, čo musíš zažiť. Na Slovensku máme desiatky miest, kde si to môžeš vychutnať a tentokrát sme pre teba vybrali našich 7 tipov.

Malá Fatra

Nepozrieť si východ slnka v nejakom z našich národných parkov, to by bol hriech. Okrem najznámejších vrcholov Tatier, však za to stojí aj taká Malá Fatra, ktorá sa nachádza v Žilinskom kraji a nájdeš tu hneď niekoľko ideálnych vyhliadok.

Roháče

V Západných Tatrách nájdeš aj časť Roháče, ktoré sa vyznačujú svojimi typickými štítmi. Názov dostali podľa toho, že sa vraj podobajú na čertove rohy. No a práve ráno si ich obrysy môžeš vychutnať v jedinečnom svetle.

Sninský kameň

Na východe Slovenska vo Vihorlatských vrchoch nájdeš Sninský kameň. Po nenáročnej túre ťa s prvými rannými lúčmi bude čakať nádherný výhľad nie len na Poloniny a na Morské oko, ale pri dobrej viditeľnosti uvidíš až vrcholky Tatier či Kráľovú Hoľu.

Martinské hole

Známe aj ako Martinky, sú taktiež súčasťou Malej Fatry. V zime známe ako lyžiarske stredisko, v lete ideálne na turistiku. Vďaka svojej nadmorskej výške a polohe sa ti tu naskytnú čarokrásne výhľady, ktoré vychádzajúce slnko iba podčiarkne.

Kľak

Osobitne stojí za zmienku vrchol Kľak neďaleko mesta Rajec, ktorý sa považuje za jeden z našich najkrajších. Má špecifický tvar a na jeho vrchole nájdeš okrem výhľadu aj obrovský kovový dvojkríž, ktorý má byť symbolom Slovenska.

Sivec

Na východe Slovenska, neďaleko Košíc, nájdeš aj vrch s názvom Sivec, ktorý patrí k menej známym, no aj tak obľúbeným turistickým miestam. Ľudia ho nazývajú aj Šiva skala. Výhľad z jeho vrcholu budeš mať napríklad na Slanské vrchy, ale aj vodnú nádrž Ružín.

Súľovské skaly

Dominantou Súľovských vrchov sú výrazné a známe Súľovské skaly. Nájdeš ich v blízkosti mesta Bytča a aj keď sú turistami veľmi vyhľadávané, hore pochopíš prečo. Panoramatické výhľady ťa tu nadchnú kedykoľvek, či je leto alebo zima. No zažiť tu východ slnka, na to nikdy nezabudneš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie