Babie leto na Slovensku
Instagram/gabriellovas/alanisko

Letu ako takému už musíme dať pomaly zbohom, no ešte máme pred sebou zopár krásnych slnečných dní. Bol by hriech nevyužiť babie leto na to, aby si nevyrazila niekam von, spoznávať nové miesta či sa kochať nádhernou prírodou.

Počasie je priam ideálne! Ani príliš horúco a ani zima. Okolie sa pomaly sfarbuje do teplých jesenných farieb a pri prechádzke máš pocit akéhosi pokoja. Rozmýšľaš, kam by si mohla vyraziť počas najbližšieho voľna? Vyber si z našich obľúbených tipov.

Spišský hrad

Dominantná zrúcanina hradu na východnom Slovensku – výletom sem sa nabažíš nielen históriou, ale aj krásnymi výhľadmi na okolitú krajinu. Keďže sa na otvorenom hradisku nemáš veľmi kde skryť pred páliacim slnkom, toto obdobie je na jeho návštevu ideálne.

Tento hrad je našou národnou kultúrnou pamiatkou a považuje za jeden z najväčších v strednej Európe.

Banská Štiavnica

Mesto, ktoré dýcha históriou a romantikou sa v tomto období akosi upokojí. Vo vzduchu cítiť prichádzajúcu jeseň a to v tebe vyvolá veľmi príjemné pocity. Prechádzka Banskou Štiavnicou sa ti nikdy nezunuje. Okrem historického centra nesmieš vynechať ani Kalváriu.

Špania Dolina

Neďaleko Banskej Štiavnice sa nachádza rozprávková obec Špania Dolina. Banícka dedinka má toho naozaj veľa k videniu. Kostol, náučný chodník, štôlne, šachty, lesy, … a už len samotný pohľad na ňu ti pohladí dušu.

Hrad Devín

Ak sa nachádzaš na západe Slovenska, hrad Devín, ktorý má bohatú históriu, by mal byť tvojou povinnou zastávkou. Vďaka jeho polohe sa ti naskytnú úžasné výhľady – na sútok riek Dunaja a Moravy. Je blízko centra Bratislavy, no aj tak budeš mať pocit, že si veľmi ďaleko od ruchu veľkomesta.

Štrbské pleso

Tatry naše milované! V tomto období sa začínajú pomaly obliekať do nových šiat a turistov je po letnej hlavnej sezóne menej. Ideálny čas na zastávku na Štrbskom plese. Vychutnaj si prechádzku, člnkovanie alebo pohľady z novej vyhliadkovej veže.

Morské oko

Aj vo Vihorlatských lesoch sa nachádza jazero, kde si vychutnáš babie leto. Morské oko je tretie najväčšie prírodné jazero na Slovensku (spomínané Štrbské pleso je prvé). Príroda okolo neho je takmer nedotknutá a fascinujúca. Vychutnáš si tu viac súkromia a jedinečné ticho.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie