Ak je žena zamilovaná a v dlhodobom šťastnom vzťahu, začnú sa v nej ozývať materinské city, aj keď si to niekedy možno ani nepripúšťala. Okrem toho, že sama začína vnímať fakt, že by s partnerom túžila mať rodinu, začne si nenápadne všímať detaily, ktoré by mohli nasvedčovať tomu, ako sa jej polovička dokáže zhostiť úlohy otca.

Chceš si overiť, či by aj ten tvoj mohol byť raz dobrým otcom? Sleduj na ňom tieto maličkosti!

Pomáha druhým ľuďom

Ak má človek dobré srdce, potom v ňom má miesto pre každého. Ak o svojom mužovi môžeš povedať, že je naozaj dobrosrdečný, potom ti už žiadne dôkazy o tom, že raz bude skvelým otcom, ani netreba. Vaše deti zahrnie láskou a starostlivosťou, a vždy im podá pomocnú ruku.

Zvláda ťažké situácie

Mať deti, to nie je iba radosť, ale aj starosť a veľa vypätých situácií, kedy bude musieť človek zachovať chladnú hlavu, premýšľať logicky a uvážene. Vieš, že ten tvoj zvláda nepríjemné situácie s prehľadom a nepodľahne panike? Potom si môžeš byť istá, že vás v ťažkej chvíli neopustí.

Vie pripraviť jedlo

Nemusí to byť šéfkuchár, ale ak zvládne pripraviť raňajky či večeru, potom sa nemusíš báť, že by nechal deti hladovať. Aj rožok s maslom pripravený s láskou sa ráta.

Je to zručný kutil

Ak vie vymeniť žiarovku, opraviť vodovodný kohútik, ktorý tečie, či poskladať nábytok tak, aby jeho časti sedeli, potom má ďalšie plus, ktoré sa do života otca vždy zíde. Až budete mať malé deti, pochopíš, ako často bude treba vytiahnuť kufrík s náradím.

K domácim prácam sa neotáča chrbtom

Otec rodiny však nie je iba na „chlapské“ práce. Mal by vedieť obriadiť aj domácnosť, keďže nemôže byť všetko na tvojej hlave. Predstav si, že istý čas nebudeš doma. Keď sa vrátiš, bude to u vás vyzerať stále ako domov alebo miesto výbuchu?

Má v sebe kúsok malého chlapca

Muži nikdy nevyrastú z bláznovstiev, aj keď časom dospejú a vezmú na seba aj zodpovednosť. No to dieťa v nich bude pre ich vlastné deti skvelým parťákom, s ktorým vždy zažijú veľa zábavy. Ak aj v ňom drieme táto stránka, budete to mať doma veselé.

Je zodpovedný a samostatný

Keď už spomíname tú zodpovednosť, mala by byť zdôraznená aj osobitne. Láska a zábava sú pri deťoch jedna vec, no pocit zodpovednosti a vlastnosti, vďaka ktorým vieš, že sa na neho môžeš spoľahnúť v každej chvíli, je už niečo iné, a nemenej dôležité.

Od detí neuteká

No a čo ti o jeho vzťahu k deťom napovie viac, ako jeho správanie, keď je v ich spoločnosti? Stačí sa na neho pozerať a zistíš, ako na tom momentálne je.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.