Photo by Aziz Acharki on Unsplash

Spočiatku bolo všetko krásne a ružové. Priam ako z rozprávky. Zrazu sa to zmenilo. Ty si jediná iniciatívna. Jediná, ktorá mu na konci dňa zavolá, pretože ťa zaujíma, ako sa mohol mať. Cítiš tú ťarchu. Si na to sama a on neprejavuje jediné znaky ochoty. Ak si to nechceš pripustiť a dúfaš, že jeho čudné správanie sa predsa vysvetlí, buď opatrná. Takto sa podľa portálu HackSpirit, Elite daily a Psychology Today prejavuje jednostranný vzťah.

Bez záujmu

Kedy naposledy sa snažil dohodnúť si s tebou ďalšie rande? Kedy naposledy sa ťa úprimne opýtal, aký si mala deň? A teraz si porovnaj, koľkokrát vyslovíš túto otázku ty. Možno to pre teba nie je až tak veľký problém, pretože ste si predsa dohodli nejaký plán. Lenže stále to môže zrušiť na poslednú chvíľu. Spraví to raz, dobre, dá sa to pochopiť. Ale, čo ak by to robil pravidelne? Aj toto je jedno zo štádií, kedy sa prejavuje iba tvoja ochota udržiavať vzťah.

Zamysli sa, keby si mu nezavolala alebo nenapísala prvá, urobil by to? Alebo by ste boli bez komunikácie niekoľko hodín, či dní? Samozrejme, nemusíte si navzájom hlásiť každý svoj krok. Ale tento záujem o jeden druhého je dôležitou časťou partnerstva.

Nespokojnosť

Ak už spolu konečne komunikujete, vyvolávajú sa medzi vami nezhody? Aj to môže byť ďalším znakom. Keď je vzťah jednostranný, osoba, ktorá na sebe nesie túto ťarchu, nebude veľmi spokojná. A presne to sa prejaví vo vašom vzťahu. Možno si to práve ty, kto väčšinou povie svoj úprimný názor a koniec-koncov to vyvolá hádky. Ak sa to deje príliš často a vo vašom partnerstve prevažujú negatívnosti, mala by si spozornieť. Lenže aj táto situácia sa dá zachrániť zostatkovou vášňou a láskou. V prvom rade však treba mať ochotu niečo vôbec riešiť. Prejavil tvoj partner záujem čokoľvek zlepšiť? Nech je to už akokoľvek, vieš, čo máš robiť.

Permanentne zaneprázdnený

Potrebovala by si s niečím pomôcť a zrazu má plnší kalendár než najúspešnejší businessmani? Nie je schopný nájsť si na teba troška času a nedokáže na teba minúť ani kúsok energie, hoci by si ho naozaj potrebovala. Rovnako nič také nevyžaduje od teba. Nepotrebuje ti zavolať a žiadať o menšiu obetavosť. Pritom by si mu veľmi rada a ochotne pomohla. Hlavne kvôli tomu, aby ste boli spolu. Možno práve po tomto náročnom dni sa konečne dostane von. S kamarátmi.

Samozrejme, teba nepozval, a tak sedíš doma na gauči ako kôpka nešťastia, ktorá na neho celý deň čakala. Ak mu je jeho partia prednejšia, nevnucuj sa. Mohol by to škaredo obrátiť proti tebe. Namiesto toho by si sa mala postaviť a zavolať zopár kamarátkam. Vybehnite von. Aj ty sa vieš zabávať a svet sa netočí iba okolo neho.

Pocit viny

Komunikácia vo vzťahu je dôležitá a mnoho ľudí ju často podceňuje. Keď ťa niečo trápi a máš v sebe odvahu riešiť to, choď do toho. Lenže akonáhle začneš hovoriť, máš pocit viny? Tvoj partner možno znova obrátil celú situáciu proti tebe a teraz sa cítiš previnilo. Zapamätaj si jednu vec, vždy buď úprimná a rešpektuj samú seba. To, že dokážeš otvorene hovoriť o svojich citoch a obavách nie je prejav slabosti, ale odvahy.

Partnerstvo nie je iba o krásnych rozprávkových dňoch. Spoločne budete čeliť prekážkam, ktoré vás najviac naučia. Práve kvôli tomu by ste si mali uvedomiť, aká je podpora a dôvera dôležitá. Ak jej dostávaš málo, prípadne vôbec a v jeho očiach si iba precitlivené dievča, naozaj s ním chceš byť? Neospravedlňuj jeho správanie. Nehľadaj výhovorky na jeho nevysvetliteľné činy. Je načase otvoriť si oči.

Stres

Myšlienka rozchodu je pre teba desivá. Nedokážeš si predstaviť, že by to zo dňa na deň skončilo. Preto sa mu stále snažíš dávať najavo lásku a ako ti na vašom vzťahu záleží. Rovnako hľadáš signály, či to medzi vami stále funguje. Lenže pozor. V tomto momente by si mohla analyzovať každú jednu drobnú vec a zbytočne sa iba stresuješ.

Jednostranný vzťah dokáže človeku naozaj ublížiť. Neustále bojujeme o niečo, čo tam ani nikdy nebolo. Tieto nepríjemnosti by mohli prerásť až do úzkostí, či problémov so spánkom. Zamysli sa, čo pri ňom skutočne zažívaš. Ľúbiš ho? Dobre. Ale láska niekedy nestačí a rozhodne by si sa nemala kvôli nemu zničiť.

Domýšľanie

Jednostranný vzťah ti nikdy nedá pocit pohody, istoty a bezpečia. Neustále pátraš po odpovediach, ktoré by aspoň na chvíľu stíšili tvoje obavy z blížiaceho sa konca. Bojíš sa prejavovať svoje pocity a hovoriť úprimné názory, pretože nechceš vyvolať ďalšie hádky. Investuješ do vášho vzťahu tak veľa až máš pocit, že bez neho nemáš nič. Nedokážeš sa sústrediť na vlastný život a potreby. Myslíš, že napriek týmto znakom, by si mala ešte bojovať? Má zmysel to všetko ťahať, pričom strácaš samú seba? Vďaka jednému rozhodnutiu dokážeš zmeniť celú svoju situáciu. Spočiatku by to mohlo bolieť, ale aj po búrke vždy vyjde slnko.

Zdroj: HackSpirit, Elite daily a Psychology Today

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating