Zaľúbená dvojica sa objíma a usmieva na seba
Instagram/about.desiree

Rozvíjanie lásky a intimity

To, že tvoríte pár, nestačí. Mali by ste neustále pracovať na zlepšovaní vášho vzťahu. Ani po rokoch by ste nemali zanevrieť na slová plné lásky alebo skutky, ktoré to dokazujú. To isté platí o intimite. Stáva sa, že dvojice v dlhodobých vzťahoch spolu prestávajú spávať a keď k tomu dôjde, odbijú to rýchlovkou.

Nedovoľte, aby sa vám to stalo. Spoznávajte svoje telá, učte sa, čo tomu druhému robí dobre a vyhraďte si dostatok času na to, aby ste si to užili. Odrazí sa to aj na zlepšení iných oblastí života.

Rovnaké plány do budúcnosti

Tak ako pri hodnotách, ani v plánovaní sa asi nebudete stopercentne zhodovať, no to nevadí. Aspoň väčšina vašich plánov by mala byť vzájomná a mali by ste sa rozprávať o tom, ako si predstavujete svoj život o 5 či 10 rokov. Robte spolu veci, ktoré budú oboch napĺňať.

Ak ty túžiš po veľkej rodine a deťoch, no jemu viac záleží na kariére a spoznávaní sveta, nemusí to dopadnúť dobre. Pokiaľ chcete byť šťastní, mali by ste zdieľať rovnaké názory.

Spravodlivo rozdelené povinnosti

Veľmi dôležité je pochopiť, že ste rovnocennými partnermi, preto by ste si mali podeliť aj povinnosti. To, že si žena neznamená, že teraz budeš robiť všetko sama a on bude sedieť s vyloženými nohami. Veľmi rýchlo by ťa to prestalo baviť.

Ak chcete spolu naozaj dobre vychádzať, budete sa musieť dohodnúť na tom, kto čo bude robiť. Bez prevracania očí alebo frflania. Mali by ste si predsa pomáhať. 

Dvojica varí doma v kuchyni
zdroj: Unsplash/Becca Tapert

Čas aj pre seba

Vzťah neznamená, že spolu musíte tráviť 24 hodín, 7 dní v týždni. Musíte sa venovať aj svojim vlastným záľubám, ktoré sa nie vždy musia zhodovať. Je to úplne normálne a mali by ste tento osobný priestor rešpektovať. O to viac si budete užívať čas, ktorý potom strávite spoločne.

Dávajú ti tieto riadky zmysel? Pokúste sa s partnerom o to, aby ste čo najviac bodov naozaj splnili a budete obaja šťastní. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating