Zaľúbená dvojica sa objíma a usmieva na seba
Instagram/about.desiree

Nedávno sme hovorili o tom, ako to vyzerá, keď sa tvoj vzťah vyvíja dobrým smerom. Stavíme sa, že chcete byť obaja šťastní. Možno si myslíš, že je náročné to dosiahnuť, no nie je to úplne pravda. Ak to naozaj chcete, stačí si určiť nasledovných 7 cieľov a spoločne na nich pracovať.

Zdravá a dobrá komunikácia

Bez komunikácie to nepôjde, čo si sa mohla dozvedieť z nejedného nášho článku. Preto by ste sa mali snažiť o to, aby ste sa dokázali bez problémov o čomkoľvek porozprávať a vzájomne sa vypočuť. Bez zbytočných hádok, odúvania či skákania do reči.

Mali by ste tu byť pre seba a navzájom si poradiť, ak ten druhý o to požiada. Nemusíte viesť každý deň dvojhodinové rozhovory, no malo by ísť medzi vami o viac ako len small talky.

Dvaja mladí ľudia sedia a rozprávajú sa
zdroj: Unsplash/Yolanda Suen

Spoločné hodnoty

Každý človek má inak nastavený svoj hodnotový rebríček, čo je úplne v poriadku. No ak chcete byť obaja šťastní a túžite po tom, aby vám to vydržalo, nemali by ste mať úplne odlišné hodnoty. Ak pre teba je láska a rodina na prvom mieste, no pre neho sú skôr na chvoste rebríčka, skôr či neskôr to medzi vami môže spôsobiť nezhody.

Nemusíte sa úplne zhodovať v každej jednej položke, no aspoň približne by ste mali na svet nazerať rovnakým pohľadom. Bude vám to klapať oveľa lepšie.

Rešpekt a dôvera

Vzájomná dôvera je veľmi dôležitá. Ak sa na seba nemôžete spoľahnúť, bude to vo vzťahu škrípať. To isté platí aj o rešpektovaní. Musíte sa rešpektovať a taktiež sa naučiť robiť kompromisy. Nie všetko musí byť podľa toho, ako si jeden z vás zmyslí, je to skôr o vzájomnej dohode.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating