Ako zorganizovať kuchyňu
Instagram/therealm_ks, Instagram/homeonthehill28

Či si to chceme priznať alebo nie, v kuchyni trávime pomerne veľa času. Preto by bolo super, ak by si mala toto miesto upratané, aby si vždy našla to, čo potrebuješ. Ak nevieš, ako zorganizovať kuchyňu, máme pre teba niekoľko praktických a užitočných tipov. 

Ešte predtým, ako sa pustíš do upratovania, snaž sa vždy kupovať len to, čo naozaj potrebuješ. Týka sa to najmä potravín. Vďaka tomu budeš menej plytvať a vyhadzovať a zároveň budeš mať aj väčší poriadok a lepší prehľad na policiach, v skriniach či v chladničke.

Vytrieď veci, ktoré nepoužívaš

Na začiatok je najjednoduchšie vybrať všetko von. To môžeš využiť aj na utretie prachu a umytie daných skriniek a priestorov. Teraz prichádza to najťažšie – rozlúčenie sa s predmetmi a potravinami, ktoré vôbec nevyužívaš. Mnohé z nás si totiž nakúpia plno príslušenstva a aj tak používame stále to isté.

Takže ak máš tupé nože, štyri naberačky, päť klieští na mäso a tak ďalej, snaž sa to zredukovať len na veci, ktoré fakt používaš. Zvyšné niekomu podaruj alebo ak nie sú v dobrom stave, tak rovno vyhoď. Čím menej ti toho ostane, tým ľahšie sa ti to bude uskladňovať.

nádoby v kuchyni
zdroj: Instagram/rumahadels

Potraviny v nádobách

Základom, ako si zorganizovať kuchyňu, je uchovávanie potravín v nádobách, sklenených alebo plastových. Dôležité je, že budeš vedieť, čoho koľko máš a nestane sa ti, že na niečo zabudneš len preto, že to bolo uložené hlboko v šuplíku.

Takýmto spôsobom môžeš uložiť múku, cestoviny, strukoviny, koreniny a vlastne takmer všetko, čo bežne pri varení používaš. Tvoja kuchyňa bude vyzerať úhľadnejšie a upratanejšie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife