Instagram/_ktchn_/smallkitchendesign

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Keď si človek predstaví, ako by mal vyzerať jeho vysnívaný domov, zvyčajne je to miesto, kde bude všetko, po čom kedy túžil. Či už z praktického alebo dizajnového hľadiska. Realita sa však vie od tejto predstavy pekne odkloniť a nám tak pri zariaďovaní spôsobí starosti. Nie každý si môže dovoliť veľké a priestranné bývanie, a preto musí bojovať s každým centimetrom voľného miesta.

Kým pri takej spálni, do ktorej chodíš iba večer spať, ti to vadiť nemusí, v kuchyni to už môže byť poriadne na nervy. Potrebuješ v nej mať spotrebiče, riady, potraviny, miesto na jedenie, ale aj samotné varenie. Čo ak ti tam práve zo všetkého kus chýba? Potom sa ti zíde pár dobrých rád.

V prvom rade mysli na to, že si ju potrebuješ zväčšiť aj opticky, aby si sa v nej necítila stiesnene a nepríjemne vždy, keď do nej vojdeš. I keď to nie je štýl pre každého, ale najlepšou voľbou je ísť do svetlých farieb, vďaka ktorým to dosiahneš. Kombinuj bielu s pastelovými farbami, prírodným drevom či zelenou.

Druhá vec trocha potrápi tvoje organizačné schopnosti. Budeš si musieť totiž dobre premyslieť, čo všetko potrebuješ a čo sú zbytočnosti, ktoré vyťahuješ raz do roka. Tie naozaj nemusíš mať nutne práve v tejto miestnosti, ale postačí aj komora či pivnica. Jednoducho, to, čo nevyužívaš na dennej báze, ti iba zaberá miesto, ktoré naozaj potrebuješ.

Aby si využila každý voľný kúsok, tam, kde nemáš vrchné skrinky, zvoľ ešte police navyše, aby si mala priestor aj na niečo, čo nemusí byť nutne skryté pred očami. Kde sa dá, tam vlož boxy či organizačné košíky, vďaka ktorým sa nebudeš musieť prehrabávať vo všetkom, len aby si našla jednu dózu.

Pomôcť ti môžu aj háčiky pripevnené na stene, kde môžeš vešať nie len utierky, ale aj pomôcky na varenie či šálky. Snaž sa o to, aby bolo všetko už na pohľad upratané, pretože bordel v malej kuchyni spôsobí len dojem, že je ešte menšia.

Inšpirovať sa môžeš aj nasledujúcimi fotografiami

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife