Zádielská dolina

Za dverami nestojí len jeseň, ale aj babie leto. Príroda sa sfarbuje, a aj keď nie je najteplejšie, posledné lúče slnka treba využiť na poriadnu turistiku. Slovensko je naozaj krásnou krajinou. Vysoké kopce, hory, ale aj lúky, jazerá a potoky. Rozmanitá príroda, ktorá sa ti ponúka na dlani. Výhľady na okolitú krajinu sú počas jesenného obdobia takmer magické a človek by ani neveril, že takúto rozprávkovú krásu máme rovno pod nosom.

Zaujímavých miest sa na Slovensku nachádza neúrekom. Niektoré miesta sú známe len v určitom kraji, v určitom regióne, no mal by ich poznať celý svet. Toto sú najkrajšie miesta, ktoré mnoho z nás nepozná, avšak na jeseň nám ponúkajú farby, ba aj Slovensko na dlani s dokonalým výhľadom.

Slovensko je ozaj čarovné

1. Plešivecká planina

Na juhovýchodnom Slovensku, v Národnom parku Slovenský kras sa nachádza táto majestátna planina, ktorá v sebe skrýva nespočetne veľa pokladov. Okrem nádherných západov slnka, aj mnoho jaskýň, trhlín či zvrtov. Počas jesene sa takmer z každej strany valí farebná “rozprávka” v podobe výhľadov na Gemer, pri dobrom počasí aj na vzdialené Tatry.

2. Súľovské skaly

Neďaleko mesta Bytča sa nachádzajú aj takéto kamenné poklady, akými sú Súľovské skaly. Okolo takmer celého územia vedie náučný chodník, ktorý ťa dostane až na vrchol aj bez mapy. Zaujímavosti, ktoré môžeš nájsť práve na takejto turistike nie je len výhľad na slovenskú jeseň, ale aj skalnaté útvary, ktoré sú fascinujúce.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie