Moderná kuchyňa

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ak je moderná kuchyňa tvojím snom, ale tá tvoja od toho má ďaleko, neznamená to, že ju musíš od základov meniť. Stačí, keď nahradíš niektoré staré kuchynské doplnky novými, ktoré budú pôsobiť esteticky príjemnejšie. Dokážu vyčarovať tú správnu atmosféru v tvojej kuchyni a dodať jej luxusný nádych.

Tu je niekoľko z nich. 

Farebné hubky na riad

Je to veľká záhada, prečo hubky na riad vyrábajú v takých “veselých” farbách. Po pár dňoch používania takáto hubka vyzerá tak, ako vyzerá. Bude lepšie, keď si zaobstaráš hubky z prírodných materiálov v jemných farbách alebo si zvolíš úplne inú ekologickú alternatívu. Napríklad, drevenú kefu na riad, ktorá vyzerá dosť luxusne a ešte aj vydrží dlhšie.

Plastové dosky na krájanie

Ak máš doma plastovú dosku na krájanie, tak určite vieš, že nemá dlhú životnosť. Nôž na nej zanecháva hlboké škrabance a nevyzerá to vôbec dobre. Kúp si radšej sadu kvalitných drevených dosiek na krájanie, ktoré pôsobia veľmi esteticky. A aj o tom je moderná kuchyňa: menej plastu – viac dreva alebo iného prírodného materiálu.

Prostriedok na umývanie riadu

Niektoré umývacie prostriedky na riad majú určite pekný obal. Ale ak chceš, aby tvoja kuchyňa vyzerala moderne, tak by si si mala kúpiť taký dávkovač, ktorý sa bude farebne hodiť do tvojej kuchyne. Takáto alternatíva je ekologická a šetrnejšia, čo znamená, že už nebudeš musieť stále kupovať nové plastové fľaše umývacích prostriedkov. V obchodoch s čapovanou drogériou si môžeš kúpiť pokojne aj niekoľko litrov prostriedku na riad, ktorý potom len doplníš do dávkovača.

Moderná kuchyňa
zdroj: Pexels/Polina Zimmerman

Plastová nádoba na chlieb

Ťažko povedať, čo vyzerá horšie – len tak hodený chlieb v plastovom obale na kuchynskej linke alebo plastový chlebník. Aj jedno aj druhé pôsobí veľmi lacno. Skús si zaobstarať peknú drevenú alebo metalickú nádobu na chlieb a uvidíš, že to bude vyzerať oveľa lepšie.

Moderná kuchyňa
zdroj: Pixabay/JernejaR
Vďaka týmto maličkostiam sa tvoja kuchyňa zmení na nepoznanie. A keď si ešte zaobstaráš tieto najlepšie kuchynské spotrebiče, tak svoju kuchyňu budeš milovať. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife