Nájdi si novú záľubu

Dobrým prostriedkom na získavanie kontaktov sú koníčky. Budeš to mať ako 2 v 1. Spoznáš niekoho nového a zároveň budeš robiť niečo iné, čo ťa vytrhne z neustáleho stereotypu. Je úplne jedno, pre akú aktivitu sa rozhodneš. Najlepšie by ale bolo, ak by si ju vykonávala mimo svojho domova.

Obmedz čas na sociálnych sieťach

Oveľa horšie sa budeš cítiť, ak budeš neustále sledovať dokonalosť, ktorú nám sociálne siete servírujú. V skutočnosti je to málokedy také ružové, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Začni žiť v realite a nenechaj sa ovplyvňovať tým, čo sa nachádza vo virtuálnom svete.

Namiesto písania si s kamarátmi sa s nimi radšej stretni a niečo podniknite. Osobný kontakt nedokáže nič plnohodnotne nahradiť.

Ak to nejde inak, vyhľadaj odborníka

V prípade, ak by nič z vyššie uvedeného aj tak nepomáhalo, je tu ešte jedna možnosť. Nehanbi sa požiadať o pomoc odborníka. Návšteva terapeuta alebo psychológa môže byť tým najlepším rozhodnutím. Prinesie ti nový pohľad na tvoje problémy a nebudeš sa musieť pred ním naozaj na nič hrať.

Niekedy sa stačí vyrozprávať, pretože si pri tom uvedomíš množstvo vecí, ktoré ti doteraz nedochádzali, prípadne si ich prehliadala.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.