Aj keď máš pocit, že si na tomto svete zostala úplne sama, nie je to pravda. Vždy tu bude niekto z rodiny alebo tvojich priateľov, kto ti môže pomôcť a podať pomocnú ruku. Takéto pocity prichádzajú najčastejšie po rozchode, kedy máme tendenciu utápať sa vo vlastnom žiali a zabúdať na skutočný svet.

Ak sa aj ty cítiš často osamotená, nemusíš to brať vyslovene ako negatívum. Otoč to vo svoj prospech a užívaj si, že môžeš byť sama so sebou. Tvoje pošramotené sebavedomie ti v tom na začiatku možno bude brániť, no nevzdaj sa.

Ak sa chceš cítiť dobre a nebrať samotu ako tú najhoršiu vec, ktorá ťa postretla, skús urobiť aspoň jeden z nasledovných 6 tipov. Pomôžu ti v tvojej ceste za spokojnejším životom.

Prijmi, že je to normálne

Na samote nie je nič zlé a mala by si to naozaj pochopiť. Vezmi si, koľko žien žije v nespokojnom vzťahu. Myslíš si, že je to lepšie ako to, že ty si teraz sama a nemáš po svojom boku nikoho? Naozaj by si sa radšej trápila, aj keď teraz môžeš robiť všetko, po čom si doteraz túžila, no nemala si na to priestor?

Na single živote naozaj nie je nič zlé a určite by nám mnohé ženy dali za pravdu. Pre niektoré to je dokonca najkrajšie obdobie života, počas ktorého môžu zistiť, kým v skutočnosti sú.

Nebuď zatvorená len doma

Veľmi dôležité je, aby si netrávila všetok čas len doma, pretože sa tak budeš cítiť oveľa horšie. Radšej choď von, porozprávaj sa so svojimi blízkymi, tráv s nimi svoj voľný čas a zabávaj sa. Pokojne sa choď len poprechádzať po meste alebo do prírody a nevyhýbaj sa kontaktu s inými ľuďmi.

Spoznávaj nových ľudí

Vo svojom živote potrebuješ nový vietor, o ktorý sa môžu postarať práve ľudia, ktorých si doteraz nepoznala. Buď trošku spoločenská a netvár sa nedostupne. Ak sa s tebou niekto bude chcieť skamarátiť, dovoľ mu to. Nikdy nevieš, kedy môžeš stretnúť svoju spriaznenú dušu, či už v priateľskom alebo partnerskom živote.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.