Osamelá žena
Unsplash/Marie-Michèle Bouchard

Občas trápi každého z nás. Avšak, čo ak si osamelá žena, aj keď sa tak necítiš? Toto sú hlavné znaky osamelosti. Zisti, či to nie je náhodou aj tvoj prípad. Pokiaľ súhlasíš s viac než polovicou, je to jasné. Mala by si o tomto probléme niekomu povedať alebo ho vyriešiť rozumnou cestou.

Rozprávaš iba vtedy, keď vieš, že budeš vypočutá

Máš potrebu zdieľať všetko len vtedy, keď vieš, že to bude na niečo dobré. Keď ťa nikto nepočúva alebo je v miestnosti viac ľudí, nerozprávaš, lebo ti to nepríde vhodné. Potrebuješ k sebe človeka, ktorý by sa venoval iba tebe a počul by každú vetu, ktorú si povedala? To je jasný znak osamelosti, preto by si to nemala podceňovať.

Staviaš potreby druhých pred tvoje

… lebo si myslíš, že keď splníš to, čo si želajú ostatní, budeš sa cítiť lepšie a osamelosť zmizne. Bohužiaľ, tak to nefunguje. Skôr by si sa mala nastaviť opačne, pretože keď budeš so sebou spokojná a všetky tvoje potreby budú uspokojené, nikdy nebudeš osamelá žena. Bude z teba vyžarovať príjemná aura a každý bude túžiť po tom, aby mohol byť v tvojej blízkosti.

Žena s kvetinou
zdroj: Pexels/Farzin Yarahmadi

Si závislá na priateľoch

Možno sa necítiš osamelá, no to, že chceš každú voľnú minútu tráviť s priateľmi, tomu nasvedčuje. Ak by si osamelá nebola, neprekážalo by ti stráviť chvíľu bez nich, v pokoji si čítať knihu alebo sa venovať niečomu, čo máš rada. Závislosť na priateľoch tvoju osamelosť len vyzdvihuje.

Cítiš sa od všetkých izolovaná

Ak sa cítiš tak, že od teba všetci utekajú, môže to signalizovať začínajúcu samotu. Osamelosť a izolácia nie sú pekné slová, no o tejto téme by sa malo viac rozprávať. Keď sa cítiš od všetkých odstrčená, môže to byť spôsobené tým, že z teba vyžaruje chlad, nepokoj a negativita.

V skupine sa cítiš ako tá najneschopnejšia

Toto je podobný znak ako ten predchádzajúci. Hoci to tak prvý moment nemusí vyzerať, osamelá môžeš byť aj vtedy, ak ti ľudia v skupine dávajú pocítiť, aká si neschopná. Nedokážeš urobiť jedno zadanie, dokončiť projekt, odprezentovať prezentáciu. Aj toto sú malé náznaky, že môžeš byť smutná a sama.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife