Opäť je to tu. Počas januára sa do cvičenia pustí asi najviac ľudí, pretože sa začal ďalší rok a plnenie predsavzatí je v plnom prúde. Pokiaľ je aj tvojím cieľom schudnúť, začať cvičiť, vyformovať postavu, spevniť ju alebo sa o seba lepšie starať, si na správnom mieste.

Tieto výzvy ti vylepšia kondíciu už počas januára a vďaka nim budeš mať postavičku ako lusk. Stačí sa nevzdávať a pracovať na sebe aj vtedy, keď sa ostatným nechce. To znamená, že niekedy si budeš musieť privstať, aby si odcvičila tréning alebo sa vzdať svojho obľúbeného (nezdravého) jedla, aby si videla super výsledky. No taktiež to môže predstavovať aj to, že budeš viac oddychovať, pretože práve počas oddychu sa budujú a regenerujú svaly.

V tejto prvej výzve sa zameriaš hlavne na spaľovanie kalórií. Nejde o cvičenie, no skôr o kardio, ktoré ti vylepší spomínanú kondíciu. Vďaka tomu budeš mať viac energie a na turistke nebudeš vždy ako posledná.

Táto výzva je skvelá najmä pre začiatočníčky, pretože sa pri nej naučíš ako správne cvičiť a vyformuješ si postavu už počas dvoch týždňov, ktoré vedia byť niekedy dlhé, no vďaka nej ti ubehnú rýchlo.

V tejto výzve je venovaná pozornosť najmä mamičkám po pôrode. Niektoré môžu mať diastázu na bruchu, čo je veľmi nepríjemné. Vďaka tomuto cvičeniu sa budú vo svojom tele cítiť lepšie a brucho bude viditeľne krajšie.

Túto challenge asi poznáš, pretože je zameraná hlavne na dolnú polovicu tela a zadok. Nič ňou nepokazíš, práveže naopak, spáliš kalórie a nebudeš celý deň len „kysnúť“ pri televízii.

Výber cvikov ukončujeme tak, ako sme aj začali – kardiom. Pokiaľ ťa nebaví cvičenie, môžeš sa pustiť do tejto výzvy, počas ktorej si zatancuješ, rozpohybuješ telo a pri niektorých krokoch priam aj vypustíš dušu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.