Usmievavá žena
Unsplash/Victoria Volkova

V dnešnej dobe môžeš vidieť ohováranie na každom rohu. Žijeme v spoločnosti, ktorá je tak trochu povrchná, materialisticky založená a plná konzumu. Napriek tomu sa tu stále nájdu ľudia, ktorí vedia byť dobrí, láskaví a všetkých zbožňujú. Poď s nami zistiť, či si ľuďmi ohováraná alebo si obľúbená.

Máš vždy čerstvé novinky vs. nevieš, čo sa okolo teba deje

Pokiaľ si obľúbená, máš vždy prehľad o tom, čo sa v tvojom okolí deje. Ani nevieš ako, no informácie sa vždy dozvieš. Ak si ohováraná, nikto nemá záujem ťa informovať o tom, čo sa deje v tvojom meste/dedine/škole a každý má pred tebou tajnosti. Nikto sa s tebou nechce rozprávať, pretože sa o tebe šíria klebety.

Máš priveľa kamarátov (či skôr známych) vs. máš pár skutočných priateľov

Pokiaľ máš veľa priateľov, s ktorými ani nestíhaš držať krok, vieš, že si medzi nimi ohováraná. Ak raz odmietneš prechádzku alebo spoločnú akciu, hovorí sa len o tebe, pretože tam chýbaš, a tak môžu otvorene rozprávať o tom, čo im na tebe prekáža.

Pokiaľ máš kamarátov málo, no kvalitných, ver nám, že si v tej druhej skupine. Sú radi, že ťa môžu mať v živote.

Keď vstúpiš do miestnosti všetci stíchnu vs. všetci ťa vítajú

Dramatický vstup do miestnosti plnej ľudí je vždy hrôzostrašný. Všímaj si však reakcie – pokiaľ okolo teba všetci stíchnu a upierajú na teba oči, určite sa stalo niečo, pri čom padlo aj tvoje meno. Ak ťa však všetci vítajú, alebo ťa len pozdravia a pokračujú vo svojich činnostiach, všetko je v poriadku a nemajú s tebou problém.

Divné pohľady vs. ľudia sa pri tebe milo usmievajú

Keď sa na teba ľudia pozerajú zvláštne, alebo majú prižmúrené oči, vieš, že je zle. Niečo o tebe vedia, no ty si mimo hru – nevieš nič. Avšak, ak sa pri tebe ľudia usmievajú, na chodbe s tebou prehovoria pár slov, alebo ti zakývajú, si obľúbená a vôbec im neprekážaš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife