Instagram/allisonbickerstaff

Ženy to majú v 21. storočí náročné. Musia stíhať nespočetne veľa povinností, do toho majú vyzerať stále elegantne a ešte by sa mali starať o rodinu a partnera. 

Nezáleží na tom, či si vyberú kariéru, idú si za svojimi snami, prebíjajú sa svetom a tvrdo pracujú, alebo sa rozhodnú pre domáci život s troma deťmi a v kuchyni sa snažia uvariť rýchly obed, kým príde manžel z práce. Jedno majú všetky ženy spoločné. Sú silné a statočné.

Každá z nás by mala spĺňať aspoň jednu z týchto 5 životných úloh.

Dobrá dcéra

Pre matku nie je nič uspokojujúcejšie, než vedomie, že vychovala dobrú dcéru. Hoci ťa možno rodičia v puberte otravovali a neznášala si ich reči o upratovaní, pomáhaní, o pravidlách a dodržiavaní večierky, vždy by si sa k nim mala správať s úctou a rešpektom. Ak ich ešte máš v živote, prejavuj im VĎAKU, pretože nie každý má také šťastie.

Úprimná sestra

Puto, ktoré majú súrodenci medzi sebou, je magické. Vzťah, aký si dokážeš vytvoriť so sestrou alebo bratom, nedokážeš naviazať s kamarátkou alebo s partnerom. Áno, niekedy sa hovorí, že dobrá priateľka je ako tvoja sestra, no s tou pravou sestrou/bratom vás spája niečo hlbšie. Preto by si mala byť k súrodencom vždy úprimná, hovoriť pravdu a neklamať im. Keď sa ti otočia chrbtom, môže to mať nepríjemné následky.

Milujúca partnerka

Pre svojho partnera by si mala byť vždy milujúcou priateľkou a neskôr manželkou. Mala by si zastávať úlohu ženy, ktorá ho miluje celým srdcom. Aj neskôr pri deťoch by si si mala nájsť čas na to, aby si sa o seba starala a venovala sa aj partnerovi. Nebudeš zlá, ak si ukrojíš trochu času pre seba, o to sa vôbec neboj. Prospeje to každému.

Obetavá matka

Keď už budeš v manželstve alebo budeš slobodná matka, mala by si sa vedieť obetovať pre svoje deti. Určite vieš o tom, koľko toho také matky zvládnu, keď „MUSIA“. Zostávajú ležať pod svojimi deťmi, len aby ich nezobudili a neplakali. Vydržia vstávať 5x za noc, zvládnu vyniesť kočík von z bytu/domu s dieťaťom na rukách, pretože nemajú inú možnosť.

Keď sa staneš matkou, tvoje deti by mali byť tvoj vesmír. Mala by si im dať všetko, čo je v tvojich silách.

Cieľavedomá žena

Popri všetkých týchto úlohách by si však nemala zabúdať na seba. Na svoje sny, vízie, ciele a nesplnené želania. Ak sa bojíš toho, že by si vyzerala ako sebecká žena, preprogramuj si myslenie. Nie je nič zlé na tom, keď dáš vo svojom živote na piedestál seba a nie ostatných. Pre nich robíš dosť už aj teraz, mala by si sa zamerať na seba.

Keď budeš spokojná ty, budú spokojní všetci – rodičia, súrodenci, partner a aj deti.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife