Pexels/Jonathan Borba

Za ťažké detstvo sa dá považovať mnoho prípadov. Môže ísť napríklad o vyrastanie v rodine, kde sa dieťa cíti nemilované, alebo môže ísť o detstvo iba s jedným rodičom, či už smrťou jedného z nich alebo rozvodom.

Taktiež môže mať človek ťažké detstvo vtedy, keď sa necíti akceptovaný a vypočutý, myslí si, že je prehliadaný a nikdy nie je pre niekoho dostatočný. Zničujúce detstvo má naozaj veľa pohľadov a príčin, no na druhej strane, ako všetko v živote, aj táto situácia má svoje výhody a nevýhody.

Tieto životné lekcie sa vďaka nemu naučíš.

Už od detstva si samostatnou osobou

Veľmi rýchlo sa naučíš stáť na vlastných nohách. Prevezmeš zodpovednosť a vieš sa pohybovať vo svete dospelých. Nikoho nepotrebuješ, pretože si vieš všetko vybaviť sama a aj tak sa nerada spoliehaš na druhých. Si nebojácna.

Nemáš problém brigádovať/pracovať a peniaze si šetriť

Chápeš, že peniaze tu vždy boli, sú, a aj budú, no stále sa musia zarábať. Z detstva vieš, že nič nie je zadarmo, preto neotáľaš a chytíš sa každej práce. Poctivo si vieš zarobiť na všetko, čo potrebuješ. Taktiež veľmi rýchlo pochopíš, že šetrenie je skvelé pre budúcnosť.

Domáce práce ti nie sú cudzie

Vieš upratovať, umývať, prať, žehliť, variť, piecť a popritom stíhať prácu a mať čas aj na seba. Rozumieš, že ak nechceš mať okolo seba neporiadok, musíš pridať ruku k dielu. Veľmi rýchlo sa tak všetko naučíš a budeš vyzbrojená do života (s chlapom).

Vieš sa podeliť a veľa dávaš

Najúprimnejšia vlastnosť ľudí, ktorí mali ťažké detstvo je práve dávanie. Sami toho veľa nemajú, preto vedia rozdávať, aby mali aspoň ostatní. Pokiaľ si to zažila aj ty, vďaka tejto vlastnosti máš okolo seba dobrých a láskavých ľudí. Pretože ako sa hovorí – čo dáš, to sa ti dvakrát vráti.

V láske si opatrná a čakáš na toho pravého

Už od detstva si presvedčená, že nechceš vzťah, aký mali tvoji rodičia, pretože bol buď toxický, plný osočovania, klamania, nadávania alebo sa nevedeli venovať deťom či im prejavovať lásku. Preto na toho pravého dlho čakáš a lásky sa bojíš. No vieš, že to čakanie bude stáť za to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife