Niekedy svoj život až priveľmi riešime a sme z toho zmätení. Sú predsa len isté veci, ktoré nás štvú, no zároveň nás tešia a máme šťastie, že ich môžme vôbec zažiť. Aké sú to? 

1. Si do veľkej miery zodpovedná za to, aký máš život

Pozri sa do zrkadla. Môžeš v ňom vidieť osobu, ktorá je zodpovedná za všetky tvoje sny, plány aj zmarené príležitosti. Je len na tebe, ako sa k tomu postavíš, a čo s tým urobíš. Možno ťa to trochu desí, no ver mi, že je skvelé mať svoj život  vo svojich rukách a mať úplnú slobodu. Život je o tom, ako sa postavíš k daným situáciam a čo z nich vyťažíš.

2. Život nie je dokonalý, no je jedinečný

Bez ohľadu na to, ako si myslíš, že máš všetko pod kontrolou, mýliš sa. Pretože život je nevyspytateľný a to je na ňom to krásne, aj keď sa ti to asi príliš nepáči. Život nie je o vytváraní dokonalých okolností ale o tom, ako dokážeš narábať s tým, čo ti bolo dané.

3. Ty si tá, ktorá rozhoduje

Vždy máš na výber, nech je to akékoľvek rozhodnutie. Tvoj život tvorí dôsledky rozhodnutí, ktoré si urobila a bude o tom stále. Tieto rozhodnutia o tebe vypovedajú mnoho a sú medzi sebou poprepájané. Je len na tebe, ako sa rozhodneš, pretože ty si tá, ktorá rozhoduje o všetkom.

4. Komplimenty sú fajn, no pozor na ne

Celý život sme oštítkovaní a počúvame rôzne názory a komplimenty. Niektoré nás potešia, iné demotivujú a zarmútia. Dôležité je uvedomiť si, že je jedno, čo o tebe kto povie či už v pozitívnom, alebo v negatívnom zmysle. Dôležité je to, čo si o sebe myslíš ty, a hlavne, že je to úprimné.

5. Všetko, čo práve teraz zažívaš, je dočasné

Existujeme v dočasnom svete. Máš len dnešok a prítomný okamih, aj keď už plánuješ dovolenku a festivaly. Nefixuj sa príliš na budúcnosť či minulosť, pretože si potom nevychutnáš to, čo máš teraz a to je to najdôležitejšie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.