instagram/madamelena_

Keď niekoho miluješ, dávaš mu voľnosť. Chceš, aby bol tvoj partner pri tebe šťastný, nechceš až sa cíti stiesnene. Milovať niekoho neznamená, že ho ovládaš a manipuluješ ním. To nie je láska – to je sebectvo.

Možno si mylne myslíš, že keď budeš o človeku vedieť všetko a na všetko sa ho budeš pýtať, bude medzi vami dôvera. Avšak, stane sa presný opak. Keď budeš od partnera požadovať všetky informácie, začne sa pred tebou uzatvárať a začne ti klamať.

Milovať niekoho znamená, že mu dáš voľnosť. Nechceš ho zviazať, nechceš ho kontrolovať, nechceš byť na ňom závislá…iba chceš, aby bol v tvojom živote a miloval ťa rovnako.

Ak dáš partnerovi voľnosť a nebudeš príliš žiarlivá, bude sa chcieť k tebe vrátiť. Nech je kdekoľvek – s priateľmi, v práci, vonku, na oslave…

Vždy bude myslieť na teba a na to, aká si skvelá. Bude sa chcieť vrátiť, pretože bude vedieť, že ho nechceš ovládať a držať doma. Ty chceš, aby rástol a to musí aj bez teba. Medzi zdravým a toxickým vzťahom je veľmi tenká hranica. Musíš sa ju naučiť rozlišovať, pretože sa môže rýchlo stať, že budeš prehnane žiarlivá a manipulatívna.

Taká však láska nie je. Láska chce len milovať – nezáleží jej na tom, kde človek je, alebo čo robí.

Milovať znamená robiť dobré veci pre človeka, ktorého máš rada. Znamená, že niekedy urobíš kompromisy. Hoci nie sú tvoja silná stránka, keď budeš zamilovaná skutočne, budú sa ti robiť ľahko. Znamená to, že nebudeš od partnera vyzvedať kde bol, čo robil a s kým si písal. Budeš mu dôverovať a vedieť, že keby sa niečo dialo, povedal by ti.

Základné piliere lásky sú dôvera, vernosť, voľnosť a komunikácia. Ak zlyhá čo i len jeden z nich, napraviť sa to dá len veľmi ťažko.

Miluj tak, aby sa tvoj partner cítil voľný, nie spútaný.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating